Trendy v domácnosti 2024

S příchodem nového roku se můžete těšit na řadu nových trendů v interiérovém designu. Jaké novinky by vám rozhodně neměly uniknout? Přinášíme vám seznam trendy barev a dalších vychytávek, které patří do každé moderní domácnosti.

Kapsulový trend se od skříní dostal až k interiérům

Slyšeli jste již o trendu zvaném kapsulový šatník? Ten je založen na tom, že ve své šatní skříni máte pouze oblečení, které skutečně nosíte. Jeho největší výhoda však spočívá v tom, že jednotlivé kusy oděvu se spolu dají snadno kombinovat a vy tak vlastníte skutečně pouze oblečení, které je praktické a kvalitní. Ráno tak nemusíte před skříní trávit dlouhé minuty přemýšlením o tom, jaké oblečení spolu můžete sladit.

Jak ale souvisí kapsulový šatník s interiérem? Právě rok 2024 totiž bude založen na tom, že interiér má být především funkční, někdy dokonce i multifunkční. V praxi to znamená, že obývacímu pokoji může dominovat například gauč s úložným prostorem. Vsaďte na praktičnost a funkčnost.

Minimalismus

Ruku v ruce s kapsulovým přístupem k bydlení jde také minimalismus. Rozlučte se s přílišným zdobením a velkým množstvím doplňků a raději se vydejte cestou minimalismu. Čím méně nábytku a dekorací se ve vašem domově bude nacházet, tím snazší bude pravidelný úklid a také se v takovém interiéru budete cítit šťastnější. Minimalisticky zařízený byt je totiž harmonický a člověk se v něm hned cítí lépe.

Důraz na chytrou domácnost

Stále větší oblibě se v roce 2024 budou těšit i chytré domácnosti. Pokud se ve vašem domově doposud nenachází žádný chytrý spotřebič, popřemýšlejte nad tím, zda není čas to změnit. Robotický vysavač, chytré osvětlení, kávovar, jenž se ovládat na dálku – všechny chytré spotřebiče a zautomatizované domácí systémy vám zjednoduší každodenní život a ušetří spoustu času i práce.

Barvy roku 2024

Samozřejmě nesmíme zapomenout zmínit ani barevnou paletu, jež bude rok 2024 provázet. V popředí se bude vyskytovat hned několik barev, konkrétně to budou tyto:

  • hnědá
  • medově béžová
  • cihlově červená
  • šalvějově zelená

Kromě těchto barev se nebojte vsadit ani na proužky. Na zdi můžete aplikovat proužkovanou tapetu, do koupelny si koupit osušky a ručníky s proužky a třeba i svou postel obléci do ložního prádla s pruhy.

Obklopte se předměty, které vás činí šťastnými

Dalším trendem, který ovládne v roce 2024 domácnosti, bude dopaminový dekor. Pod tímto pojmem se skrývá vše, co vám přinese radost. Dopaminový dekor je pestrobarevný, veselý a výrazný. Protože ale každému přinášejí radost jiné věci a činí ho šťastnými jiné barvy, může pro každého dopaminový dekor znamenat něco jiného. Obklopte se proto ve svém domově předměty, které vám přinášejí radost. Může se jednat o barevné dlaždice nad kuchyňskou linkou, sbírku fotografií, pestrobarevné vázy či suvenýry z cest. Cokoliv, co vás činí šťastnými, má ve vašem domově čestné místo.

Ekologická udržitelnost

Ani v roce 2024 samozřejmě nezapomínejte na ekologickou udržitelnost. Vybavte svou domácnost udržitelnými materiály a zaměřte se také na ty recyklované. Například dřevo a sklo jsou nejenom praktické a elegantní materiály, ale také udržitelné a kvalitní. Snažte se bydlet udržitelně a myslete na přírodu a její ochranu.

Do kterých barev zahalíte svůj domov a do jakých chytrých spotřebičů investujete? Nezapomínejte ani na dopaminový dekor, jenž vám zlepší náladu, ekologickou udržitelnost a minimalismus jenž jde ruku v ruce s kapsulovou domácností. Trendů v bytovém interiéru pro rok 2024 je skutečně mnoho. Stačí si pouze vybrat, které do svého domova aplikujete.

Zdroj foto: www.freepik.com