Pobyt venku na čerstvém vzduchu je pro děti naprosto zásadní. V dnešní době, kdy se vyžití dá zajistit doma nebo uvnitř různých herniček, se bohužel často stává, že děti nejsou zvyklé pobývat venku, což má poté negativní dopad nejen na jejich rozvoj, ale třeba i na imunitu. Pokud tedy máte jen trochu možnost, je skvělé, když vaše dítě může trávit venku čas celoročně. Není přitom potřeba mít ohromnou zahradu – i malý koutek se dá proměnit na ráj dětí snadno a rychle.

Aby nebyla nuda

Vytvořit zahradní prostor pro děti není složité. V dnešní době můžete vybírat z široké nabídky různých vychytávek, které budou vaše ratolesti milovat. Ideální jsou dětská pískoviště, zahradní houpačky, ale na léto třeba i koupací sudy.

Na zimu se zase hodí pořídit zahradní domky, které si snadno složíte a vybavíte dle vaší potřeby. Šikovné a bytelné konstrukce nabízí například e-shop Skluzavky.cz, kde si můžete vybrat velikost přesně pro vás. Zde můžete skladovat venkovní hračky a vytvořit zde prostor pro hraní, pokud zrovna nesvítí slunce nebo je chladněji.

Myslete na rozvoj svých dětí

Hra by neměla sloužit pouze k zábavě, ale měla by také efektivně rozvíjet dětskou motoriku a pěstovat v nich zájem, samostatnost a kreativní uvažování. Přesně na to cílí Montessori hračky, které dovedou přirozenou cestou vzdělávat a rozvíjet potřebné dovednosti. Nabízí kreativní způsob trávení času, který děti nenudí, ale neustále motivuje posouvat se kupředu. Skvělé jsou různé Montessori sady, které můžete dle věku a potřeb dětí doplňovat a rozšiřovat tak, aby vám tato investice vydržela dlouhé roky. Vybírejte výrobky z kvalitního dřeva, jež jsou zárukou vysoké bezpečnosti a dlouhé výdrže. Vaše děti tak mohou mít dokonalý zahradní koutek, kde nuda rozhodně nehrozí, a vy jim nabídnete atraktivní a rozvíjející trávení volného času.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com