Kyselé deště, průmyslové exhalace, komínové saze, výfukové plyny automobilů, drobné částečky polétavého prachu, to vše jsou produkty moderní doby, které neblaze působí nejen na životní prostředí, ale také na fasády domů. Na jejich povrchu se po čase vytvoří nevzhledné tmavé skvrny, které připomínají plíseň.

Odstranit tyto nečistoty pouhou vodou je nemožné, neboť jejich znakem je také mastnota. Proto musí být čištění fasád provedeno odborným způsobem a za pomoci speciálních přípravků.

Profesionální čištění

Čištěním fasád, ale také prováděním speciálních čistících prací povrchů uvnitř staveb, se zabývá společnost BIOTEC a.s., která byla založena v roce 1992. K jejím dalším činnostem patří provádění ochranných nátěrů zabraňujících opětovnému znečištění a usnadňujících následnou stálost čistoty ošetřených povrchů. Využívá k tomu systém SCALP, který také prodává zájemcům z řad firem i jednotlivců.

Co je systém SCALP

Pravidelným čištěním fasády a její údržbou pomocí systému SCALP lze ušetřit nemalé peníze, neboť jednou provedené nátěry se nemusí po čase obnovovat. Obnova nátěrů je náročná jak z časového, tak finančního hlediska, neboť nátěrové hmoty jsou stále dražší. Čištění a údržba fasády systémem SCALP je rychlejší, ekonomičtější a navíc fasáda stále září jako nová. Přípravky SCALP jsou velice účinné a lze s nimi odstranit špínu a nečistoty nejen z fasád budov, ale i z cihel, betonu, teraca, keramiky nebo střešní krytiny. Firma BIOTEC si poradí se všemi nečistotami, ale přípravky SCALP můžete použít i sami. Při nákupu u firmy obdržíte pokyny ke správné aplikaci, která se skládá ze tří kroků: nanesení, působení a spláchnutí pomocí wapky.

Další služby

Firma BIOTEC provádí nejen čištění fasád, ale také střech, soklů, plotů, teras, chodníků či opěrných zdí. Odstraňuje z různých povrchů nečistoty a provádí také jejich ochranu. Součástí služeb je rovněž Anti-graffiti servis založený na použití odstraňovačů. Jejich výhodou je, že graffiti, ale i barvy, lepidla nebo jiné nečistoty lze jednoduše smýt mýdlovou vodou a kartáčem bez použití chemikálií. Odstraňovače mají hustou gelovou konzistenci, takže ze svislých ploch nestékají.