Žádný bytový interiér se neobejde bez svítidel. Na trhu je natolik pestrý výběr, že si vybere úplně každý. Můžete si vybírat z mnoha typů osvětlení, ať už jsou to klasické lustry nebo jejich různé varianty určené k zavěšení ke stropu, nebo světla vhodná na svislou stěnu.

Oblíbené jsou také lampy stojací nebo stolní, ale potřebné jsou také malé lampičky na noční stolky. Zvláštní kategorií jsou speciální kuchyňská světla a samozřejmě osvětlení dětských pokojů.

Bohatou inspiraci naleznete na webu Nabytker.cz, který sdružuje nejlepší nabídky eshopů v oblasti interiérových svítidel.

Lustry

Pro svůj obývací pokoj můžete zvolit lustr, který bude odpovídat stylu daného interiéru. Na výběr jsou jak lustry klasické, tak ve stylu retro nebo v nejmodernějším provedení. Posledně jmenovanou kategorii zastupuje například luxusní závěsné svítidlo Rabalux, které ozdobí váš pokoj elegantním designem. Značka Rabalux nabízí v kategorii lustrů nejširší sortiment. Pro nejnáročnější zákazníky jsou určena svítidla Denzzo, jejichž jedinečný a unikátní design skvěle zapadne do jakéhokoliv interiéru. Tato svítidla jsou nejen elegantní, ale také vydávají stejné množství světla, jaké je za bílého dne.

Stropní svítidla

Uplatňují se především v moderních bytech s nižšími stropy. Jsou umístěna těsně u stropu, ale přesto vydávají dostatek světla. Jsou vhodná jak do obývacích pokojů, tak do kuchyní, pracoven i dalších interiérů. Převládající značkou je opět Rabalux, jejíž například dětská stropní svítidla jsou tím nejlepším, co svým dětem z pohledu osvětlení můžete dopřát. Byla navržena speciálně pro děti a zábavné a vzrušující motivy rozvíjejí představivost dětí. Kromě toho tato svítidla vyhovují specifickým požadavkům na výkon světla a konstrukci.

Stojací lampy

Mohou být jak doplňkem hlavního osvětlení, tak jeho dokonalou náhradou. Výhodou stojacích lamp je jejich universálnost, neboť je můžete umisťovat kdekoliv v interiéru podle aktuální potřeby. Většinou se stojací lampy skládají pouze z úzké tyče, na které je žárovka zacloněná stínítkem. Právě stínítko si můžete vybrat podle stylu interiéru. Nejčastějším řešením, které je velice praktické, je horní lampa rozptylující světlo do velkého prostoru a postranní čtecí lampička.