Jídelní stůl lze dnes pořídit v prodejnách nábytku či v odděleních s nábytkem v supermarketech. Ovšem ve většině případů se setkáte s náhražkami dřeva, spoji, na které výrobci použili šrouby a vruty, na desku umakart apd. Klasické truhlářské postupy, které využívají čepy a dlaby a hlavně přírodní dřevo, dnes používá málokdo.

Jednou z výjimek je truhlářství Consulo v Brně, které navazuje na tradice řemeslné fortelnosti. Jídelní stoly z jejich dílen jsou pevné, vydrží desítky let a do domácnosti vnášejí příjemnou atmosféru díky přírodnímu materiálu.

Dubové stoly

Zejména pro vícečlennou rodinu je ideální masivní dubový stůl velkých rozměrů. Pokud by nebylo možné takovýto jídelní stůl dostat do místnosti, dopraví jej truhlářství v částečně rozloženém stavu a na místě zkompletuje. Dubové dřevo je velice kvalitní tvrdé dřevo, které je prověřeno staletími. Jeho přírodní původ jednak dodá interiéru příjemné klima, a jednak je znakem spolehlivosti a solidnosti. Truhlářství Consulo ovšem používá k výrobě jídelních stolů, židlí, stoliček či lavic i jiné kvalitní tuzemské dřeviny. Jídelní stůl si můžete objednat z buku, borovice, jasanu, třešně, ořechu, jilmu, modřínu či javoru.

Výroba jídelních stolů

Hlavní předností jídelních stolů od firmy Consulo je dokonalá pevnost a dlouhá životnost. Ta je docilována používáním klasických truhlářských postupů založených na čepových a dlabaných spojích. Rovněž lepení a klížení je velice kvalitní. Povrch všech jídelních stolů je ošetřen tvrdými přírodními oleji, do kterých se na přání zákazníka přidává přírodní včelí vosk. Takováto povrchová úprava je zárukou zachování přírodního vzhledu dřeva. Jídelní stůl si můžete pořídit v původní přirozené barvě, nebo si můžete objednat i namoření dřeva v různých barevných odstínech, které se provádí ještě před olejováním.

Kontakt a doprava

Nejrůznější typy jídelních stolů si můžete vybrat v katalogu Truhlářství Consulo a pokud máte zájem o netradiční rozměr, můžete firmu kontaktovat prostřednictvím telefonu 777871331, nebo e-mailu info@consulo.cz. Doprava po Brně a okolí je zdarma, nebo si jídelní stůl můžete vyzvednout na dílně ve Veverských Knínicích.