Nákup nového auta je často náročný na finanční stránku, proto bychom si měli dát velký pozor na to, jaké auto si pořizujeme. Jestli raději od soukromníka, z autobazaru či z autorizované prodejny a spoustu dalších otázek, které je třeba si dopředu zodpovědět. Nové auto vám obvykle vydrží spoustu let, po které samozřejmě potřebují pravidelnou údržbu.

Nechcete tedy, aby ta byla častější, než je potřeba a tím pádem také o dost více nákladnější, než by se vám líbilo.

Povinné pojištění auta

Pokud máte vybraný typ auta, zjistěte si předem, jak vysoká zákonná pojistka je mu připsána. Záleží samozřejmě také na tom, pokud jste již uplatňovali nějakou pojistnou událost a tím vám vznikly pojišťovací malusy, či jezdíte mnoho let bez nehod, a naopak sbíráte pojišťovací bonusy. Nejlépe je využít kalkulačku pojištění aut a zjistit tak, která pojišťovna vám nabízí nejvýhodnější povinné ručení.

Jaké financování můžeme zvolit?

Nezoufejte, pokud je vaše vysněné auto dražší, než jste si dopředu plánovali. Pokud ho doopravdy chcete, zeptejte se na možnost operativního leasingu Škoda aut či jiných a uvidíte, že prakticky každá právnická osoba vám jej dokáže nabídnout. Některé dokonce i bez akontace – záleží tedy už pouze na vás, zda si vyberete možnost kombinace hotovosti s operativním leasingem či každou tuto variantu zvlášť.

Jak nákup auta dokončit?

Aby bylo auto skutečně vaše, je nutno nákup dokončit přepisem. K tomu je potřeba zajít na příslušný úřad společně s dosavadním majitelem auta či mít k jeho přepisu od něj úředně ověřenou plnou moc. Přepis auta stojí 800,-, což bude také poslední výdaj, který je s jeho nákupem spojený, pokud je tedy zaplacena EKO daň či jí auto nepodléhá.

Věříme, že si vyberete správně a nové auto vám bude dělat jenom radost a výdaje s ním spojené budou na minimální úrovni.