Více než 2000 hodin ročně. Hrozivě působící číslo. Jsou jen dvě místa, kde průměrný Čech stráví tolik času. Hádejte, která to jsou.

Správnou odpovědí je ložnice a kancelář. Abychom byli úplně konkrétní, jde v podstatě o postel a kancelářskou židli. Pokud máme u něčeho vyžadovat nejvyšší kvalitu, měly by to být tyto dva kusy nábytku. Jsou totiž klíčovou součástí našich životů.

Výběru postele věnuje patřičnou péči každý z nás, výběr kancelářské židle visí na vedení firmy, kde pracujeme. Osvícené firmy vědí, že volbu nelze učinit na základě porovnání katalogů nábytkářských koncernů a e-shopů a jednoduchým výběrem toho nejlevnějšího a nejdostupnějšího.

V cestě stojí za prvé nařízení vlády č. 361/2007 Sb., které vymezuje podmínky ochrany zdraví zaměstnanců při práci. A za druhé takové volbě brání (nebo by měla bránit) zkušenost a moudrost ostříleného businessmana, která našeptává, že co je nejlevnější, to vyjde ve výsledku nejdráž.

Kvalitní židle k PC levně jsou spíše výjimkou. Do tisíce korun za kus pořídíte většinou pochybný výrobek, na němž i sebeotrlejší zaměstnanec z dlouhodobého hlediska nevydrží.

Bolestivé sezení u práce generuje zaměstnancovy zdravotní komplikace (především bolesti zad) a sráží jeho motivaci a soustředění. Nekvalitní kancelářské židle mohou být nepřímo zodpovědný i za vysokou fluktuaci v týmu a další nežádoucí jevy, které se neslučují s dobrou pracovní morálkou uvnitř funkčního kolektivu.

Všem manažerům stojícím před úkolem vybavit kancelář doporučujeme sáhnout po vhodných kancelářských židlích. Nechť věnují pozornost jejich ergonomickým vlastnostem. Zaměstnancům je nutné připravit zdravé pracovní prostředí, jež pomáhá udržet vysokou efektivitu práce.

U nás je možnost vybrat ze stovek typů. Nabízíme kancelářské i konferenční židle v různých provedeních a v různých cenových hladinách.