Snad každý víme, jaké to je mít ráno po večírku kocovinu. V takových situacích nám není hej. Jednoduché řešení je, si vzít lék na tlumení bolesti a nevolnosti, a zbytek dne nějak přežít. Nejste-li fanoušci zobání prášků, věřte, že kocovina dokáže odejít i přírodní cestou!

Názor, že člověk se baví pouze s hladinou alkoholu v krvi, je přežitek. Dnes je naopak moderní pít střídmě nebo dokonce být abstinent. Téměř každému se však jednou za čas stane, že to s alkoholem přežene. Ráno se probudí s kocovinou a přemýšlí, co by mohl rychle udělat, aby mu bylo co nejlépe. Podívejme se na pár tipů, co dělat, jestliže se chcete vyhnout polykání prášků.

Hydratace, hydratace, hydratace

Lidé s kocovinou se již probouzí s velkou žízní. Alkohol totiž přirozeně odvodňuje. Při konzumaci tělo přichází o vodu a tím se i ranní následky zhoršují. Při zavodnění těla „zředíte“ škodliviny, a vám se tak uleví. Nejlepší tekutina pro hydrataci je čistá neperlivá voda.

Hlavně ne kofein

Nápad jako: „Káva mě postaví na nohy.“ NE! Naopak, mohla by vašemu stavu ještě přitížit. Vyhněte se všemu, co obsahuje kofein. Nezapomínejte, že kofein je obsažený i např. černém či zeleném čaji.

Doplnění vitamínů

Co vás ale postaví opravdu na nohy jsou vitaminy, především vitamin C a B. První zmiňovaný doplníte především pomocí ovoce – černý rybíz, kiwi, citrusy; ze zeliny se jedná o papriku, květák nebo kysané zelí. Vitamin B doplníte konzumací sýru, masa, ořechů nebo luštěnin.

Bublinky

Proti nevolnosti bojujte konzumací sladkého nápoje s bublinkami. Je zdrojem rychlých cukrů, které vás povzbudí a dodají energii. Bublinky napomůžou k „vykrkání“ a zklidnění žaludku.

Spánek

I v tomto případě platí, že spánek léčí. Během něj se tělo nejrychleji regeneruje. Lépe se se zbavuje vytvořených toxických látek. I po několikaminutovém šlofíku budete mít pocit, že je vám lépe.

Nezapomínejte, že i prevence proti kocovině je důležitá. Než půjdete na akci, důkladně se najezte, nejlépe tučným jídlem, které vám pomůže lépe zpracovávat alkohol. Již v průběhu večera sklenky s alkoholem prokládejte sklenicemi vody. Ráno za tyto kroky budete opravdu rádi.

Zdroj foto: www.freepik.com