Každý sálový sport potřebuje tělocvičnu či sportovní halu. Ne vždy je ovšem tento prostor k dispozici, ať již z důvodu velké vytíženosti, nebo že například na menších obcích tato krytá sportoviště prostě chybí.

Dnes je ovšem možnost mít sportovní halu velice reálná a není to ani příliš složité. Umožňují to montované sportovní haly, které staví firma Polak cz.

Proč dát přednost montované sportovní hale

Především se v montované sportovní hale může provozovat celá řada sportů po celý rok, bez ohledu na venkovní teplotu a aktuální počasí. Pro mnohá města a obce je to jedinečná možnost, jak pořídit kryté sportoviště s minimálními náklady, snadno a rychle. Jednou variantou je postavení zcela nového sportoviště v montované hale, a druhou variantou je zastřešení stávajícího hřiště nebo kurtu, ale i bazénu nebo kluziště.

Chrakteristika

V montované hale lze provozovat po celý rok nejen typicky sálové sporty jako je volejbal, basketbal, futsal, florbal, či badminton, ale třeba i tenis nebo dokonce fotbal. Profesionální i amatérští sportovci mají díky montované hale své sportoviště stále k dispozici a připravené po celý rok bez ohledu na rozmary počasí.

Montované sportovní haly od http://www.haly-polak.cz/cs/sportovni-haly-1.html jsou oproti klasickým zděným stavbám mnohem levnější. Jak pořizovací náklady, tak náklady na provoz jsou mnozem nižší, neboť vyžadují pouze minimální údržbu a přitom mají velice dlouhou životnost. Například v porovnání s přetlakovou sportovní halou jsou provozní náklady mnozem nižší. Neutrpí ani celkový stavební ráz okolí, jelikož vzhled montovaných sportovních hal je velice elegantní.

Praktické výhody

Montované sportovní haly se snadno a rychle montují, takže kryté sportoviště je včetně přípravných prací a administrativních úkonů sportovcům k dispozici za pár týdnů. Stejně rychle jako je hala postavena ji lze také demontovat a přemístit třeba na jiné místo. To je výhodou při postavení haly na pronajatém pozemku. Další výhodou je možnost montovanou sportovní halu kdykoliv prodloužit, rozšířit, propojit s jinou budovou nebo přistavět k ní zázemí v podobě fitness, restaurace, klubovny, ubytovny či jiného zařízení potřebného pro sportovní oddíl, případně pro celou obec.