Máte v plánu pořídit si nové dveře, nebo budete vybavovat zcela novou domácnost? Podívejte se na základní parametry, které by měly splňovat kvalitní dveře.

Bude se jednat o klasiku?

Nejdříve byste si měli odpovědět na základní dotaz – budete si vůbec přát, aby byly u vás doma klasické dveře? Kliky a kování, které všichni známe, vám vydrží po mnoho desetiletí a společně s klasickým tvarem dveří se kliky na dveře téměř všude. Do některých prostor se ale klasické dveře prostě a jednoduše nehodí. Zde bude lepší se uchýlit k systému posuvných dveří, které budou zajíždět do zdi. Tyto dveře mohou být i dvoukřídlé. Posuvné dveře se mohou také samy zavírat, díky speciálnímu systému.

Řešíte bezpečnost?

V případě vchodových dveří byste nikdy neměli zapomínat na bezpečnost. A to ani v případě, že budete měnit dveře, které se u vás řadí k bočním vchodům do prostoru. Bezpečnostní vložky jsou zárukou dobré ochrany před zloději. Hledejte vždy certifikované produkty. V běžných dveřích do místnosti samozřejmě otázku bezpečného zamykání řešit nemusíte.

Jednotný styl

Když se dáváte do vybavování nové domácnosti, jistě si přejete jedno: styl musí být perfektní. Dejte na rady bytových designérů a vyberte dveře tak, ať je možno stejný dekor použít téměř na všechny dveře v celém bytě. Jednotný styl celek prosvětlí, domov bude působit elegantně a stylově čistě.

V rovině?

Než se dáte do spokojeného užívání dveří, ujistěte se, že jsou zárubně i dveře v rovině. Rozhodně nepotřebujete, abyste po celý zbytek života dveře podkládali, jelikož se samy zavírají. Tyto metody jsou dávno pasé. Zajistěte si perfektní vyvážení ještě před tím, než od vás odejdou řemeslníci.

Něco osobitého?

Jestliže si potrpíte na bytový design, možná byste měli popřemýšlet nad osobitým vyjádřením vašich dveří. Budete se poohlížet po designové klice? Nebo si na dveře necháte nalepit speciální polep?

Nové dveře do místnosti by měly vyjadřovat aktuální trendy i vaši osobitost.