Trendy v urbanizaci hovoří jasně. Lidé inklinují k stěhování do větších měst a česká metropole není za ostatními evropskými velkoměsty pozadu. Dle Eurostatu evidovala Praha v roce 2015 1,26 mil. obyvatel a za posledních pět let jich přibylo zhruba padesát tisíc. Předpokládá se, že na přelomu třicátých a čtyřicátých let ji bude obývat více než 1,5 milionu rezidentů. Proč je o bydlení v hlavním městě enormní zájem? Důvodů je víc než dost a téměř každý si najde ten svůj.

1. Více pracovních příležitostí

Nemůžete sehnat dobře placenou práci? Pravděpodobnost, že se v Praze neuplatníte ve „svém“ oboru, je minimální. Po kvalifikované pracovní síle je naopak velká poptávka a zaměstnavatelé platí mnohem lépe než v ostatních regionech.

2. Pestrý kulturní život

Má vůbec smysl rozebírat, proč na Prahu nedají dopustit příznivci kultury a zábavy napříč všemi generacemi? Metropole nikdy nespí a vždy nabízí dostatek příležitostí, jak se zabavit nebo rozšířit vědomostní obzory. Divadla, muzea, kluby, koncerty, expozice, přednášky… – v jednom z hlavních center kulturního života v Evropě nebývá na nudu čas.

3. Rozmanité prostředí

Zní to jako klišé, ale zatímco obyvatelé vesnic a menších měst musí za změnou prostředí vyjet pořádně daleko, pražským rezidentům stačí urazit několik bloků. Hlavní město je z hlediska životního prostoru velmi rozmanité – volný čas lze trávit procházkami v obklopení ikonických památek i v naprostém soukromí zelených ploch a parků.

4. Vynikající občanská vybavenost

Mateřské školy, základní, střední i vysoké školy a univerzity, vysoce kvalitní lékařská péče, obchodní centra a další zařízení, která jsou nedílnou součástí tzv. občanské vybavenosti, jsou v české metropoli doslova na dosah ruky. Developeři volí pro nové byty v Praze prémiové lokality, jež obyvatelům šetří čas a zlepšují celkovou kvalitu života.

Přesvědčili jsme vás? Pokud stále váháte, podívejte se na exkluzivní bydlení a družstevní byty Praha v nabídce jednoho z nejvýznamnějších tuzemských developerů a posuďte kvalitu bydlení sami.