Zařídit byt podle svého stylu znamená především hodně přemýšlet, abyste vše zkombinovali tak, aby se vám to opravdu líbilo. Inspirovat se můžete v různých časopisech o bydlení a vzít si z nich určité prvky, které by ve vašem interiéru mohly vypadat dobře. Jedním z nich jsou obklady zdí. Jaké jsou před vámi možnosti?

Obklad v obytné místnosti

Obkladem zdi lze oživit vzhled místnosti, udělat ji zajímavější. Není nutné obkládat celou zeď, někdy stačí jen menší kousek k tomu, abyste vytvořili výrazný detail. Týká se to zejména části zdi, u které stojí krbová kamna. Ta si zaslouží, aby byla obložena – třeba obkladovým kamenem, cihelným páskem.

Dekorativně bude v obývacím pokoji vypadat obklad z exotického dřeva i z přírodního nebo umělého kamene. Hodí se do interiéru v rustikálním vzhledu. Dobře se bude vyjímat ve stylu Provence i skandinávském. Zde volte spíše světlejší odstíny. Dřevem lze obložit i zdi v koupelně. Zde byste měli vsadit na dřevo odolné vůči vlhkosti. Hodí se sem proto hlavně exotická těžká dřeva – například populární teak.

Vytapetujte si byt

Vedle obkladů ze dřeva nebo kamene se v interiéru často využívají tapety. Pro mnohé jsou jednodušším řešením, protože vytapetovat si zvládnou sami. Přitom lze volit tapety s různým vzorem a z různých materiálů. Oblíbené jsou vliesové tapety, které se vyznačují vysokou odolností proti mechanickému opotřebení.

Je také jednoduché je na zeď nalepit, protože odpadá zdlouhavé zvlhčování tapet. Stačí na zeď nanést potřebné množství lepidla a na něho přiložit suchou vliesovou tapetu. Zde je rozdíl oproti papírovým tapetám, které je nutné před nalepením na zeď provlhčit lepidlem.

Vliesové tapety užijete v obývacím pokoji, ložnici, v chodbě, dokonce i v dětském pokoji. Pro děti se vyrábějí tyto tapety ve veselých barvách, s pohádkovými nebo zvířecími motivy.

Líbí se vám obklady v interiéru?

Zdroj foto: www.freepik.com