Chůze naboso podporuje lepší krevní oběh a má velký vliv na správný vývoj klenby nohou. I když dnes není problém najít speciální stezky, které se budují z přírodních materiálů a jsou tedy bezpečné i při chůzi naboso, v běžném životě po klasických chodnících bychom bez bot chodit nemohli. A proto jsou tu barefoot boty. Ty simulují chůzi naboso, a přitom je chodidlo chráněno před poraněním.

Zdravé obutí

Každý z nás ví, že bychom měli chodit v kvalitní obuvi, jenže pro naše chodidla je nejpřirozenější právě chůze naboso. Barefoot boty chrání před deštěm, mrazem, ale i poraněním nohy při chůzi. Tyto speciální boty jsou nízké a dostatečně prostorné. Chodidla se tak v botě pohybují zcela přirozeně, při chůzi budete mít pocit, že vlastně ani žádné boty nemáte.

Rozdíl mezi klasickými botami a barefoot obuví

Je třeba si uvědomit, že lidské chodidlo je přizpůsobeno chůzi naboso, v běžné obuvi tak vlastně chodidla trápíme. Zvláště nepřirozené jsou boty na podpatcích, úzké boty, které chodidla zbytečně stahují a mnohdy také deformují. Pokud se chcete vyhnout potížím, jako jsou vybočené palce nebo špatná klenba nohou, zkuste někdy obout barefoot boty. Uvidíte, že okamžitě poznáte ten rozdíl, bude se vám chodit úplně jinak.

I zdravé boty jsou módní

Máte strach z toho, že barefoot boty nejsou dostatečně módní? I když jde především o volnočasovou obuv, barefoot boty mohu být i elegantní a hodí se pro nošení v každém ročním období. Vhodné jsou dokonce i pro děti. Vybrat si můžete tenisky, botasky, ale třeba i módní dámské kozačky. Barefoot boty jsou ovšem nízké, mají velmi nízkou podrážku a vyrábějí se z lehkých materiálů.

Boty jsou velmi ohebné, a když si je obujete, budete mít pocit, že na svých nohách ani žádné boty nemáte.

Zdroj foto: www.freepik.com