Poslední roky nás především v létě trápí extrémní teploty. Žít v dusnu a horku je těžké.  Nechce se nám nic dělat, jsme stále unavení, špatně spíme. V zimě se naopak potýkáme s neustálým chladem. Proti všemu lze bojovat a my se podíváme jak!

Chládek i v létě

Prostředek na udržení příjemné teploty v interiérech je klimatizace. Přístroj, který je dnes naprosto běžný. Setkáme se s ním nejen v místnostech, ale také například v automobilech. Klimatizací je na trhu široké množství – různé velikosti, typy či umístění. Důležité je teplotu nesnižovat příliš, mohli bychom nastydnout z teplotního šoku. Klimatizace můžeme využívat v chladných měsících také jako topení.

Nohy v teple i v chladu

Trend posledních let – podlahové topení/chlazení. Jedná se o velmi populární variantu udržování teploty v interiéru. Rozdíl ceny v podlahovém topení a klasickém radiátoru je téměř zanedbatelný, avšak efektivita radiátoru je výrazně nižší. S podlahovým topením vám nic nebude překážet v místnosti ani kazit vzhled interiéru.

Je lepší podlahové chlazení nebo klimatizace?

Váháte zda, pořídit podlahové topení/chlazení či klimatizaci? Druhé zmíněné jednoznačně vede v efektivitě chlazení. Je to logické, proud vzduchu z klimatizace proudí přímo a nebrání mu vrstvy podlahy či nábytek jako u varianty v podlaze.  Do karet podlahovému chlazení hraje pořizovací cena, náklady na údržbu a tichý chod.

Magická atmosféra

Další varianta vytápění, kromě radiátoru, podlahového topení či klimatizace, je krb. Není tak bezúdržbový a vyžaduje častou obsluhu a pozornost. Ve srovnání s ostatním variantami, kde stačí stisknout jen tlačítko, zde se musíte založit oheň a následně se o něj starat. Atmosféra tvořená krbem v místnosti je však nenahraditelná.

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, důležité je, že se budete cítit doma dobře a okolní teploty vás již nebudou omezovat či otravovat.

Zdroj foto: www.freepik.com