Bez pojištění nikdy nebudete spokojeně bydlet, protože vás neustále bude sužovat červíček nejistoty, co budete dělat, když přírodní živly, vandal nebo zloděj poničí vaše bydlení. Jste na tom tak dobře, že všechny škody ihned zaplatíte ze svého, ať jdou třeba i do statisíců korun? Ne? Několik tisíc ročně se ale jistě najde, abyste si mohli uzavřít výhodné pojištění, které vás budete chránit. Existují 3 různé druhy a můžete mít i efektivní doplňky.

Vyberete si nejpopulárnější?

Základem je mít pojištění nemovitosti, protože kryje škody na budově, přilehlých stavebních součástech, na zahradních kulturách i na malých stavbách, jako jsou žumpa nebo studna. Jak ho vyřídit co nejlépe: čtěte zde. Druhým typem je pojištění domácnosti. S ním máte jistotu, že vám pojišťovna vyplatí kompenzaci v případě poškození movitých věcí – tj. nábytku, spotřebičů aj. Vztahuje se také na cennosti a peníze. Třetím typem je pojištění domácnosti, které nabízí komplexní krytí, protože se vztahuje na škody na nemovitosti i movitostech. Je sice o malinko dražší, ovšem kupujete si největší ochranu. Právě to je nejčastější volbou.

Doplňky, které je lepší mít

Pojištění bytu se vztahuje na situace, kdy vám škody způsobí přírodní živly nebo vandal či zloděj. Jenže i člověk může být viníkem, proto se vyplatí mít pojištění odpovědnosti. To kryje jeho vlastníka v případě, když svou neopatrností způsobí škodu na zdraví nebo majetku druhé osobě. Vyplatí se mít také připojištění prodloužené záruky. S ním si u zakoupených spotřebičů automaticky prodloužíte záruku až o 36 měsíců nad rámec zákonné záruky a máte tak po delší dobu jistotu servisu.

Online výhody

Více se vyplatí sjednat pojištění on-line, protože většina pojišťoven nabízí nižší cenu a také zajímavé bonusy. Navíc ušetříte čas, vše vám zabere jen několik minut. Abyste smlouvu mohli uzavřít, stačí znát velikost obytné plochy v m2.