Shrnovací dveře nejen ušetří místo v malém bytě, ale můžete jimi také oddělit prostor ve větším interiéru. Současná nabídka trhu, co se materiálu i barevných variant týká, je poměrně široká. Není problém vybrat ideální typ, který bude vhodný do vašeho interiéru.

Jaké výhody shrnovací dveře poskytují

Shrnovací dveře poskytují celou řadu výhod. V první řadě je to jednoduchá montáž. Většina typů zapadá do stávajících zárubní a není tedy potřebná žádná větší úprava. Beze sporu další výhodou často bývá i pořizovací cena. Dveře lze namontovat jako levou či pravou variantu nebo, v případě potřeby, jako dveře dvoukřídlé. Nezabouchne je žádný průvan. V nabídce je celá řada různých druhů materiálů i barevných odstínů. Vybírat můžete variantu plnou či prosklenou. Současný trh nabízí dveře laděné nejen konstrukčně, ale i designově, takže jsou vhodné téměř do jakéhokoli interiéru.

Materiály

Vybírat můžete z několika různých druhů materiálů. Nejčastější volbou jsou dveře plastové, lamelové, látkové nebo koženkové. Některé materiály jsou náročnější na údržbu, u jiných je naopak údržba velice snadná. Velký výběr různých variant naleznete v e-shopu madus.cz.

Plastové palubky

Plastové palubky můžete využít pro obklady prostorů vnitřních, ale i venkovních. Lze jimi obložit stěny, stropy či podhledy. Využít je můžete samostatně či s izolačním materiálem, díky čemuž obkládaný objekt kvalitně zateplí. Jsou moderní alternativou pro palubky dřevěné a svým uživatelům nabízejí celou řadu výhod. První výhodou je velmi snadná montáž. Dalšími, velmi podstatnými výhodami jsou odolnost a bezúdržbovost. Pokud je máte umístěny ve venkovních prostorách, postačí je občas opláchnout hadicí. Ve vnitřních prostorách vám na údržbu stačí voda a hadřík. Velmi snadno je sladíte s venkovním i vnitřním designem vašeho bydlení. Plastové palubky se vyrábějí v celé paletě barevných odstínů a není problém zakoupit si například i imitaci dřeva.