Ložnice je vedle koupelny jedním z nejvíce intimních prostorů bytu. Je proto důležité, abyste se v ní cítili co nejpříjemněji a rádi se do ní vraceli. Dobře zařízená ložnice poskytuje prostor pro odpočinek a relaxaci, ale také pro manželský život. Proto si při jejím zařizování dejte na čas a dobře si promyslete, kde chcete trávit čas určený k odpočinku.

Postel je grunt

Ložnice bez postele je jako den bez Slunce. Dá se přežít, ale není to nic moc. Proto se na postel zaměřte, protože je to právě ona, kdo nejvíce ovlivňuje kvalitu vašeho spánku a tedy i života. Vzhled vaší budoucí postele je důležitý, ale rozhodně by neměl překonat pozornost, kterou budete věnovat funkčním prvkům tohoto kusu nábytku. Postel by měla mít v první radě kvalitní rám. Chcete-li aby vám vydržela co nejdéle, pokud možno celý život, vsaďte na dobře vysušené masivní dřevo s alespoň základní povrchovou úpravou. Výšku postele volte raději větší, bude se vám z ní lépe stávat a to nejenom ve vyšším věku. Každé lůžko pak vybavte nejlépe polohovatelným roštěm a matrací, jejíž vlastnosti si vyzkoušejte ještě předtím, než si ji koupíte.

Přírodní materiály

Na volbu kvalitních materiálů se zaměřte nejen při výběru nábytku do ložnice, ale také při koupi ložního prádla. U toho volte spíše tlumené tóny v zemitých odstínech, jako například hnědá, béžová, bílá anebo okrová barva.  Rozhodně se vyhněte příliš křiklavým tónům, například červené, oranžové a podobně. Dodávaly by vám před spaním energii a připravily vás tak o vydatný spánek. Z hlediska složení materiálu pak upřednostněte vlnu, len, hedvábí či bavlnu před umělými vlákny.

Kam s tím vším?

Přece do pořádné šatní skříně, která bude poskytovat dostatek prostoru pro veškeré prádlo a oblečení, ale uschováte do ní také ložní prádlo a bytový textil. Tu vybírejte s ohledem na velikost místnosti, a pokud se vám místa nedostává, upřednostněte skříň s posuvnými dveřmi, která opravdu zabírá jen tolik místa, kolik zastaví prostoru. Na uskladnění ponožek, spodního prádla a dalších drobných kousků garderobiéry si pořiďte do ložnice praktickou komodu s několika šuplíky. Samozřejmostí by pak měly být noční stolky, u každého lůžka jeden. Slouží nejen k odložení drobných předmětů osobní potřeby, například šperků, ale také jaké dodatečný úložný prostor, například na telefon nebo budík.