I když venku si s námi počasí ještě stále pohrává, jaro už se pomalu hlásí o slovo. Nastal čas vyměnit vánoční dekorace za jarní a velikonoční. Z oken a krbu už sundejte vánoční osvětlení a vylaďte svůj domov do jarních barev. Jak si jednoduše, a navíc levně vyzdobit byt? Připravte se na Velikonoce a nechte se inspirovat několika zajímavými tipy.

Voňavá jarní dekorace

K jaru patří bezpochyby květiny, živé květiny všech barev a také vůní. Zatím v přírodě ještě rozkvetlé symboly jara nenajdeme, domů si je pořídit můžeme. Ať už preferujete květiny řezané nebo v květináči, několik si jich pořiďte a vyzdobte si jimi byt.

Květiny v květináči potřebují světlo, takže by měly mít vždy dostatek slunečních paprsků, na tmavá místa je tak nedávejte, aby se květinám co nejvíce dařilo. Na kuchyňský stůl můžete umístit například zajímavou dekorační mísu a k ní kytičky. Pokud pořizujete květiny v květináči, poohlédněte se i po ozdobných a dekoračních květináčích, které slaďte s barvami v interiéru.

Vyrobte si rychlý věnec na dveře

Barevný věnec vyrobíte velmi jednoduše. Základem je slaměný korpus, pořídit ale můžete i korpus z větviček, který vypadá ještě originálněji. Na korpus jen stačí navázat za pomoci vázacího drátku květiny, ty mohou být umělé nebo sušené. Přidejte ještě barevnou stuhu a máte hotovo. Na věnec lze ale i libovolně přilepit i jiné zajímavé jarně laděné prvky, například malé kraslice. Vždy se ale snažte sladit věnec do přírodních barev a využívejte i přírodní materiály. Příroda nám zanedlouho sama nabídne mnoho přírodních dekorací.

Jarní motivy všude kolem

Nejkrásnějším jarním motivem jsou květiny. A ty nemusí být jen ve váze, v květináči nebo navázané na věnci. Rozzářit si interiér můžete i díky květinovým motivům na polštářcích nebo na kuchyňském nádobí. Jemné pastelové barvy se dají hezky kombinovat a krásně zapadnou do každého interiéru. Pokud doma ještě nemáte koberce, můžete si pořídit veselý kusový koberec třeba do obývacího pokoje.

Na pohovku pak rozmístěte několik polštářků s květinami a přivítejte jaro stylově.

Zdroj foto: www.freepik.com