Někteří lidé mají s tapetami bohaté zkušenosti, jiní nikdy v životě netapetovali. Tapetování ale není žádná věda, nemusíte se ho bát. U tapetování je důležité pečlivě připravit podklad. Tam, kde je dobře nachystaný, především rovný, čistý a suchý, tapeta krásně přilne a vytvoří krásný efekt na celé ploše. Tapetu můžete s opakujícím se vzorem použít klidně na celou místnost, zeď i jenom třeba na část zdi, lze tak opticky oddělit část místnosti, kterou využíváte jiným způsobem, než zbytek.

Je z čeho vybírat

Tapety se skvěle hodí do obývacího pokoje, ve kterém máte jídelní kout, nebo kde jste si zřídili provizorní domácí kancelář. Tapetami jednoduše opticky prostor oddělíte a vytvoříte si zde příjemné prostředí. Tapety však nemusí mít pouze opakující se vzor, můžete vsadit na fototapetu, která plní funkci obrazu. Fototapety mohou být čtvercové, obdélníkové a nově i kulaté, jejich vzory jsou rozmanité, můžete mít doma pohled do vesmíru, na Manhattan, nebo na Skalisté hory. Záleží pouze na vás, jak si představujete útulný interiér.

Lepíme tapety

Co se týká tapet, ty se lepí snadno, papírové či vliesové vyžadují speciální lepidlo, samolepicí jsou již lepidlem opatřené, u těch stačí jen sejmout podkladový papír a umístit, kam potřebujete. Vyberte si on-line vzor tapety, která má krášlit vaši ložnici, obývací pokoj, nebo vstupní prostory, v internetovém obchodu Tapeta-dekorace.cz. Využijte speciální nabídku, při koupi tapety získáte jako dárek příslušné lepidlo potřebné k lepení, zdarma. Nebojte se tapetování, stačí trocha pečlivosti a váš interiér bude zase jako ze škatulky. Vyberte si vhodné tapety a vytvořte si doma útulné prostředí, kam se budou všichni členové domácnosti rádi vracet. Tapeta-dekorace.cz vám nabízí i další dekorace, např. samolepky s nejrůznějšími vzory, stačí sejmout a nalepit, postarají se o zútulnění každé místnosti.