Doba pokročila a dnes vypadají umělé květiny jako živé. Opravdu! Už dávno odzvonilo nevzhledným kýčům, které šly už z dálky na první pohled rozeznat od živé kytky. Důležité je vybrat u prověřeného prodejce dekorací a nebudete litovat. Možná vás překvapí, že i zkušení floristé s nimi rádi pracují. Pokud i vy patříte mezi odpůrce, přinášíme vám několik lákavých důvodů, které vás možná přesvědčí a budete si chtít bez váhání umělé rostliny také objednat. Pokračujte ve čtení.

Jaké jsou jejich výhody?

Umělé kytky mají mnoho benefitů, které každý ocení. Nemusíte je zalévat, hnojit a přesazovat. Jednoduše mají téměř nulové nároky na údržbu. Čas od času je stačí pouze opláchnout od prachu vlažnou vodou. To je vše.

Jsou vhodné do každé místnosti bez ohledu na podmínky. Nevadí jim chlad nebo teplo. Nepotřebují světlo a vydrží i ve tmě. Nezáleží na ročním období. Vytváří vám půvabnou okrasu po celý rok. V neposlední řadě se jedná o ideální volbu do pokojů pro alergiky. Navíc nejsou lákadlem pro hmyz, což je určitě jejich další plus.

Jaké jsou náklady na pořízení?

Je to individuální, ale máme pro vás tip. Jestliže chcete, aby byly opravdu věrohodné, raději si pár korun připlaťte. Koupit úplně levné umělé květiny nedoporučujeme, protože do skutečné podoby živé kytky mají daleko. Kromě toho prvotní investice je finální. Další náklady vás už nečekají, a to za vyšší pořizovací cenu stojí. Ale nemusíte se bát, finančně vás nezruinují. Dovolit si je může každý.

Shrnutí na závěr. Chcete-li mít doma květinové aranžmá bez starostí, vsaďte na umělé pokojové květiny a budete mít na dlouhou dobu vystaráno. Pokud máte rádi narcisy, hyacinty, konvalinky, kopretiny a mnohé další, všechny jarní umělé květiny jako dekorace seženete u oblíbeného prodejce Harasim.