Stěhování je náročné období, kdy nevíme, kde nám hlava stojí. Proto je dobré se již s předstihem podívat na základní povinnosti, které nás čekají.

1) Máte pojistku nového bytu?

Až se budete stěhovat do nového bytu, možná vás bude čekat zapojování nových spotřebičů. Často se stává, že člověk při dobré vůli, ale nedostatku času, udělá školáckou chybu, a špatně zapojí například pračku. A problém je na světě! Vyplavení sousedé, zklamání, výdaje navíc. Proto si včas sjednejte pojištění nového bytu, které by mělo být účinné již při předání bytu. Kvalitní pojišťovna vám přidá pojištění občanské odpovědnosti zcela zdarma, takže se případným chybám můžete vesele zasmát.

2) A co vaše rodina?

Většinou se nestěhujeme sami, což s sebou nese další životní historky. Známé jsou případy, kdy se ustaraní rodiče snažili narychlo zajistit rodinný nákup, když měli plné ruce se stěhováním, a jejich dítěti se „podařilo“ shodit celý regál s keramickými hrnečky. I tento případ se stal. Pojištění odpovědnosti za škodu je základní pojistka, kterou si sjednávají rodiče – má celosvětovou platnost, chrání za jednu cenu všechny členy společné domácnosti, a dokonce chrání i nezbedná domácí zvířata.

3) Odpady

Spolu s nastěhováním na novou adresu máte ihned povinnost uhradit na příslušném úřadu poplatek za odpady. Z jednoho místa se odhlásíte, na dalším se zase přihlásíte. Nikdo vás na to neupozorní, je to zcela na vaší zodpovědnosti. Vyhněte se pokutám a zaplaťte místní poplatek ihned při stěhování.

S těmito tipy se stěhování stane příjemnější, nemyslíte? Vždy je dobré mít vše včas připraveno, nebudete zaskočeni a případné nezdary se stanou pouze námětem pro úsměvné historky, které si budete v pohodlí nového bydlení rádi vyprávět.