anhydritová podlaha

Anhydritové podlahy vynikají vysokou pevností, dlouhou životností a téměř nulovou potřebou údržby. Specializujeme se na aplikaci i rekonstrukci AD podlah.

Anhydritové podlahy aneb kvalitní lité podlahy

Plánujete stavbu nového rodinného domu, chystáte se na plošnou rekonstrukci rodinného domu či bytu nebo se chystáte do svého domova aplikovat komfortní podlahové topení? Anhydritové podlahy jsou přímo určeny pro vás a vaše stávající bydlení!

Naše společnost Údržba podlah Praha vám nabízí svůj vlastní produkt, anhydritové podlahy, vynikající vysokou pevností, dlouhou životností a absencí pravidelné údržby, jako tomu je například u betonových potěrů nebo cementových podlah.

Co je anhydritová podlaha

Pro anhydritové podlahy se běžně používá označení lité podlahy nebo také sádrové podlahy. Všechny tyto výrazy v sobě ukrývají jednu podlahu. Jedná se o směs na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a dalšími přísadami. Díky naší certifikované receptuře pak vzniká tekutý samonivelační potěr s vynikajícími vlastnostmi a perfektním výsledkem. Pro výrobu používáme plnivo frakce 0 – 4 mm dále zahuštěné přísadou, která zlepšuje její zpracovatelnost. Pro výrobu anhydritové podlahy vybíráme pouze nejkvalitnější a v praxi osvědčené suroviny.

Anhydritová podlaha jako nástupce betonové podlahy

Oblíbenost anhydritových podlah v současné době stoupá raketovým tempem. Tento typ podlah je používán nejen při výstavbě rodinných domů, ale i bytů. Anhydritové podlahy pokládáme také do dřevostaveb, srubů a montovaných staveb. Skvělé využití naleznou také v komerčních objektech a objektech občanské vybavenosti. Anhydritové podlahy se tak jistě stávají nástupci klasických betonových podlah, a to svými nespornými výhodami.

Jaké jsou výhody anhydritových podlah

Anhydritové podlahy mají řadu nesporných výhod. A jaké to jsou v porovnání s klasickou betonovou podlahou?

 • anhydritové podlahy zaručují maximální a dokonalé rozprostření, čímž vzniká rovný, hladký a pevný povrch bez dilatačních spár, na který můžete pokládat libovolnou podlahovou krytinu.
 • aplikace naší anhydritové podlahy nevyžaduje fyzicky náročnou a časově zdlouhavou práci.
 • naše firma pokládá anhydritové podlahy rychle. Realizace lité podlahy v běžném rodinném domě netrvá ani jeden celý den.
 • už druhý den po realizaci samonivelačního potěru můžete po podlaze chodit a po čtyřech až pěti dnech pustit bez obav podlahové topení
 • po pokládce anhydritové podlahy odpadá zdlouhavý úklid prachu a jiných nečistot.
 • již po osmadvaceti dnech je možné na anhydritovou podlahu položit podlahovou krytinu
 • anhydritové podlahy se hodí do bytů i komerčních prostor

Nejlepší investice je do anhydritové podlahy

Přemýšlíte o moderním způsobu vytápění pomocí podlahového topení? Pak je samonivelační potěr to pravé. Anhydritové podlahy se rychle a velmi dobře prohřívají a mají skvělou tepelnou vodivost. Anhydritové podlahy jsou pokládány v tekutém stavu, čímž je zajištěno proniknutí směsi do všech míst okolo trubek podlahového topení. Díky tomu, že při aplikaci nevznikají žádné vzduchové mezery, je účinnost anhydritové podlahy mnohem vyšší, než je tomu u cementové podlahy.

Jaké jsou podmínky pro pokládku

 • pracujeme při minimálních teplotách do 5 stupňů
 • maximální teplota při aplikaci nesmí překročit 30 stupňů
 • stavba musí být po dobu 48 hodin uzavřena, nesmí unikat vlhkost
 • po 48 hodinách je nutné začít větrat a vysoušet

Jak probíhá realizace anhydritové podlahy

Realizace anhydritové podlahy je bezesporu nejrychlejší a nejjednodušší. Naše firma se specializuje na pokládku anhydritových podlah již řadu let. K práci používáme svou vlastní směs anhydritu, stejně tak používáme vlastní čerpadlo nebo Bremat.

Směs na výrobu anhydritové podlahy dopravujeme na místo ve speciálním mobilním (výrobním) zařízení. Díky tomu dochází ke smíchání s vodou až na místě. Směs pak během krátké doby naaplikujeme na připravený podklad. Rozlitím se vytvoří hladký povrch, ve kterém nevznikají žádné trhliny. Na celý průběh realizace lité podlahy dohlížejí naši zkušení odborníci.