Čerstvé pečivo má rád snad každý – a tradičně jsou čerstvé housky, rohlíky nebo chléb součástí každé poctivé snídaně. Ceny pečiva stoupají, takže si řada lidí začíná péct vlastní domácí pečivo. Křupavý rohlík nebo voňavý chléb si můžete kdykoliv udělat doma a domácí pekárna vám bude skvělým pomocníkem.

Od pečení po zavařování

Domácí pekárna je jistě velmi užitečným spotřebičem, ovšem je poměrně velká a zabere dost prostoru. Již předem jí tak najděte místo, vždy je lepší, když může zůstat na lince. Jakmile ji budete neustále schovávat a ukládat do skříňky v kuchyni, je dost možné, že ji brzo nebudete tak často používat, a to by byla škoda. V domácí pekárně můžete upéct nejen chléb, ale i jiné druhy pečiva. A protože je domácí pekárna opravdovým pomocníkem, dokonce v ní můžete i zavařovat, třeba marmelády a další dobroty.

Málo práce a skvělá chuť

Cokoliv, co si připravíme doma, je lepší než to, co si koupíme. A s pečivem je to stejné. Chléb z domácí pekárny voní, skvěle chutná, a takový bochník vás vyjde mnohem levněji, než kupovaný chléb z obchodu či pekárny. Domácí pekárnu pak jistě ocení i ti, kteří nesmí klasické pečivo kvůli alergii na lepek. Bezlepkové pečivo lze samozřejmě v pekárně připravit taky.

Celá příprava pečiva je neskutečně jednoduchá, pekárna uhněte těsto a upeče chléb sama, stačí, když do ní nasypete všechny ingredience dle receptu. K dostání v obchodech jsou ale i speciální směsi na přípravu chleba v domácí pekárně, a v tom případě pak stačí přidat jen vodu.

Jak domácí pekárnu vybrat?

Na trhu najdeme velké množství domácích pekáren. Pokud si nevíte rady s výběrem, řiďte se zejména tím, pro kolik osob budete chtít pečivo běžně připravovat. Pekárny, které připraví chléb o maximální hmotnosti 750 g, jsou vhodné pro dvoučlenné až tříčlenné domácnosti, jestliže vás je doma více, sáhněte po domácí pekárně, která upeče chléb o hmotnosti 1000–1200 g. Existují i větší pekárny, ty se pak dají využívat i pro další pečení nebo i vaření, jsou multifunkční.

Co se týče materiálu, nejvhodnější jsou pekárny vyrobené z teflonu. Jsou cenově přijatelné a jsou navíc nenáročné na údržbu.

Zdroj foto: www.freepik.com