Hubnutí je věčné téma spousty žen, ale také velké spousty mužů. Jak zhubnout, kdy hubnout, proč hubnout, co pomáhá, co je zaručený tip, kde sehnat tipy, co při dietě jíst, musíte cvičit, co jo-jo efekt? Všechno tohle vás napadá, když se řekne dieta a hubnutí? Hubnutí se musí umět, protože když to nebudete myslet vážně, většinou se mine účinkem. Jakých zásad se při hubnutí můžete držet? Co všechno může pomoci a co udrží kilogramy navždy daleko od vašeho těla?

Základem je správné jídlo

Ve chvíli, kdy se dáte na hubnutí, můžete zvolit ze dvou zásadních variant. Buďto začnete hubnout podle nějakých šílených a často nesmyslných diet či pravidel a riskujete jo-jo efekt a zdravotní problémy, nebo vsadíte na zdravé, možná trochu pomalejší, hubnutí. To bude trvalé a hlavně se negativně neodrazí na vašem zdraví. Jste na startovní čáře, proto je dobré spočítat si, jak na tom vlastně jste. BMI kalkulačka vám v tom může pomoci.

Základem pro zdravé hubnutí je bezesporu správný jídelníček. Žádné smažené, tučné a sladké pokrmy. Namísto toho zařaďte do jídelníčku ovoce, zeleninu, bílé maso, zdravé přílohy a minimum tuku. Jezte pětkrát denně po menších porcích a díky tomu budete sytí po celý den a nebudete mít nutkavý pocit hladu. Kde brát inspiraci na zdravé vaření? Vyzkoušejte zdravé recepty, kde najdete spoustu dobrých nápadů, co uvařit nejen sobě, ale celé své rodině.

Správný pohyb

Nejste si zcela jistí, zda jídlo, které si chcete dát, bude zdravé? V tom zase naopak pomohou kalorické tabulky, ty totiž sledují, kolik kalorií má daná potravina a zda je pro vás vhodná či raději zvolit něco jiného. K jídelníčku musíte přidat také pohyb, bez něj to nepůjde. Jděte se projít svižnou chůzí, zacvičte si v posilovně, jezděte na kole, plavte a podobně. Vyberte si takové sporty, které pomohou při hubnutí a budou vás bavit.