Sedačky, křesla nebo židle jsou nejčastějšími druhy čalouněného nábytku, který se nachází ve velké části našich domácností. Velmi rychle a snadno na nich vznikají skvrny, o to častěji, pokud máme doma malé děti či domácí mazlíčky. S tím, jak se jich však zbavit, je to však obtížnější, čištění čalounění je velice komplikované. Tuto situaci ještě zhoršuje fakt, že současným trendem je čalounění jednobarevné, na kterém jsou skvrny ještě více viditelné.

Jak na to?

Čalouněný nábytek vyžaduje pravidelnou údržbu. Alespoň jedenkrát týdně je potřeba jej vyluxovat a to nejen povrch, ale i záhyby. Pokud jsou na sedačce snímatelné povlaky, jednou za měsíc je vyperte. Pro domácí čištění si můžete zakoupit celou řadu přípravků a to především na bázi suché pěny. Než začnete čistit sedačku, vyzkoušejte přípravek na méně viditelném místě. Vyzkoušet můžete také vysavač s mokrým vysáváním nebo vodu s trochou pracího prostředku a velmi jemný silonový kartáček.

Pokud chcete rozjasnit barvy, můžete, po vyčištění, potahy opatrně přetřít octovou vodou. A co se skvrnami? V první řadě je musíte vyčistit, co nejdříve. Důležité pravidlo – skvrny čistěte od kraje do středu, zabráníte tak jejich zvětšování.Vyzkoušet můžete celou řadu prostředků. Některé zakoupíte v obchodech, jiné si můžete vyrobit svépomocí.

Obraťte se na odborníky

Neodborné čištění sedaček může přinést více škody než užitku. Nejideálnějším řešením je přenechat tuto práci specialistům, kteří mají technologie a prostředky, které zajistí rychlé a levné vyčištění.

Čištění sedaček vám zajistí profesionální firma na platinumfacility.cz. Nabízí nejen individuální přístup ke každému klientovi, ale i komplexní služby. Kromě čištění uvnitř domácnosti vám zajistí i mytí oken či čištění prostorů venkovních. Její předností jsou i pevné ceny, vždy víte předem jakou částku zaplatíte. Velkou výhodou je i flexibilita, kterou firma nabízí a v neposlední řadě jsou to kvalitní služby a kvalifikovaný tým pracovníků.