Setkali jste se již se zelenou střechou na domech? Líbila se vám tato varianta zastřešení a rádi byste měli na svém domě něco podobného? Neváhejte a do zelené střechy zainvestujte, přináší estetické i ekologické výhody.

Zelená střecha

Zelená střecha označuje střechu, která je částečně či zcela pokryta vegetací a půdou či pěstebním substrátem vysazovaným nad hydroizolační membránu. Střecha však může být složena z více vrstev. Zelené střechy jsou skvělou volbou pro všechny rodiny, které smýšlejí ekologicky, chtějí, aby jejich střecha vypadala jedinečně, a zároveň hledají efektivní způsob, jak regulovat spotřebu tepla v jejich domově.

Proč ano?

Zelená střecha skrývá mnoho výhod, které se týkají přínosů pro životní prostředí, ale i pro váš dům a vaši peněženku. Kromě toho, že zelená střecha produkuje kyslík, jelikož je osázena květinami, absorbuje škodliviny ze vzduchu a filtruje částice prachu. Je prevencí přehřívání střech a uvnitř domu redukuje výkyvy teplot mezi dnem a nocí. Skvělé je, že zelená střecha funguje také jako tepelná a zvuková izolace. Snižuje spotřebu energie pro vytápění, ale také klimatizaci. Výhodou je jistě také to, že má neomezenou životnost a odlehčuje kanalizaci či zpomaluje odtok dešťové vody. Vytváří také životní prostor pro hmyz, navíc mohou být využity k pěstování květin a zeleniny a působí velmi krásně. Více se dozvíte na zelená střecha cena.

Péče o střechu

Nutné je, aby byly dobře vyvedeny hydroizolační vrstvy, proto je zelená střecha konstrukčně o něco náročnější. Nutná je také méně či více náročná údržba, záleží, co na střeše pěstujete a v jakém množství. Péče o zelenou střechu však přináší své ovoce a mnoho výhod pro vás i životní prostředí. Popřemýšlejte i vy nad pořízením zelené střechy na váš dům.