Budete mít doma po prázdninách už školáka a jeho pokoj zatím vypadá jako sbírka samolepek a obrázků animovaných postaviček? Bude asi třeba pokoj trochu upravit. Školák bude potřebovat nejen pořádný psací stůl a k němu kancelářskou židli, ale s největší pravděpodobností si už bude připadat trochu nepatřičně s Krtečkem a zvířátkovými samolepkami na zdi. Pro předělání dětského pokoje na studentský to bude chtít začít od podlahy. Koberec se silnicemi už bude nejspíš pasé. Pořiďte vašemu školákovi trochu dospělejší doplňky a dekorace, aby se ve svém pokoji cítil dobře.

Je však potřeba orientovat se především na vkus vašeho školáka, je to přece jeho pokoj, pokud tedy má rád superhrdiny nebo dinosaury, nepořizujte mu na zeď tapetu s autem. Aby se ve svém pokoji cítil dobře, bude nejlepší, když se na výběru dekorací bude sám podílet a řekne si, co se mu líbí. Dejte mu volnost, aby si koberec a tapetu vybral sám, uvidíte, že si jí pak bude mnohem víc vážit a můžete si být jisti, že se mu bude v pokoji skutečně líbit. Stejně tak vám určitě rád pomůže se samotnou přestavbou, pokud si vybere samolepicí dekorace, nechte ho, ať si je umístí tak, jak se mu líbí, i když vy byste je dali trochu jinam. Vy budete mít o starost méně a děti se zabaví a budou vám vděčné, že si mohou pokoj vyzdobit podle svého.

Asi se shodneme, že nejlepším způsobem, jak vylepšit pokoj, je pořídit tapetu nebo samolepicí dekorace. To je dobrá zpráva, protože jsou v současné době velmi moderní a na trhu naleznete spoustu různých typů, materiálů a dekorů. Vybere si skutečně každý. Nemusíte ani nikam chodit, pohodlně se usaďte u počítače a vybírejte jednoduše on-line. Když už kupujete tapetu do dětského pokoje, nezasloužil by si oživit i váš obývací pokoj nebo chodba? Do chodby se skvěle hodí tapeta s dekorem okna či dveří do zahrady, velmi moderní jsou také tapety na podlahu, kde můžete mít kameny přes potok, provazový most přes propast nebo třeba podmořskou hlubinu.