Hledáte vhodný materiál, který zútulní váš domov a zároveň se nejedná o žádný chvilkovýtrend? Pak rozhodně sáhněte po dřevu, který nabízí skvělé možnosti využití a hodí se do každého prostoru. Stačí vědět, jak ho použít.

Dřevo je materiál, který se neokouká

V interiérovém designu je spousty trendů, které jakmile skončí léto, odchází do věčných lovišť. To v případě dřeva nehrozí a tak se hojně využívá jako dekorace nebo obklady na zeď. Dřevěné obklady na zeď jsou skvělé, pokud chcete oživit nudný interiér. Hodí se do každé místnosti a umí vytvořit velkou parádu.

Nic se však nesmí přehánět. Ani obklady ze dřeva nemusí být po celé zdi. Bohatě stačí úzký pruh nebo zvýraznění prostoru v místnosti. Orámujte dveře nebo průchod. Rázem uvidíte, jak má místnost nový nádech a skvělou atmosféru.

Nezapomínejte ani na barevnou kombinace. Tmavé dřevěné obklady skvěle vyniknou na bílé zdi. Světlé obložení je zase skvělým doplňkem, které se bude vyjímat i v menší místnosti, jelikož barva opticky neubere na prostoru.

Vyzkoušejte něco neobvyklého

Poměrně novým trendem je využití stropu, jako další stěny v interiéru. Ve většině případů je strop natřený pouze barvou a nenabízí širší možnosti vyžití. V posledních několika letech se s ním však počítá i v rámci designu. Rozhodně nebude chybou, pokud umístíte obklady ze dřeva na strop. Kromě krásy vám dřevo izoluje místnost a tak neuslyšíte ani neucítíte žádné otřesy od sousedů, kteří bydlí nad vámi.

Dřevo je skvělým doplňkem

Pokud nechcete činit velké kroky, váš interiér jistě ocení pouhé doplňky ze dřeva. Krásná dekorace, váza nebo lampička s dřevěnou strukturou rozzáří váš domov a nabídne nepopsatelnou atmosféru. Velmi často se pořizují stojánky nebo vázy na květiny, které mají nevšední vzhled a krásnou barvu dřeva.