Když se na fasádě objeví plíseň, nevěstí to nic dobrého. Bohužel nejde „jen“ o estetickou stránku – přítomnost mikroorganismů má velký vliv také na funkčnost a životnost materiálu. Nezbývá, než najít efektivní, a pokud možno dlouhodobé řešení. Nic vás nenapadá? Až se vám fasádu podaří vyčistit, vzpomeňte si na protiplísňový nátěr.

Které domy jsou v ohrožení?

Plíseň je především problémem domů na stinných a vlhkých místech s absencí větru a slunečních paprsků. Obecně jsou však ohroženy i objekty v lokalitách, kde byste na první pohled šíření plísně netipovali. Daří se jí totiž téměř všude.

V první fázi se může objevit na základech, a poté se velmi rychle šíří směrem na fasádu, aby pokryla téměř celý dům. Proto byste měli začít jednat již na začátku, kdy je výskyt plísně omezen pouze na menší plochu. Čištění bude jednodušší, rychlejší a levnější. Jakmile se plísně zbavíte, měli byste aplikovat vhodně zvolený nátěr fasády.

Jaký nátěr fasády zvolit?

Protiplísňový nátěr je perfektní preventivní prostředek proti budoucímu výskytu plísně. Vyrábí se v různých variantách a výběr konkrétního produktu závisí na typu fasády vašeho domu. Před aplikací byste měli důkladně vyčistit povrch, jinak nedosáhnete požadovaného účinku. Kromě plísní se zbavíte také mechů, řas a dalších mikroorganismů.

Pokud na čištění fasády nestačíte vlastními silami, obraťte se na profesionály, pro které bude odstranění plísně hračka. K předním specialistům na čištění povrchů patří společnost AXIOM REAL – nabízí komplexní služby včetně nátěrů fasád. Technici používají vysoce kvalitní nátěrové hmoty s dlouholetou trvanlivostí. Více se dozvíte na www.cisteni-fasad-ars.cz, kde najdete také ukázky realizovaných zakázek.