Čištění oken v zimním období se v ničem příliš neliší. I tak byste měli dodržet několik pravidel. V článku naleznete několik tipů, které vám pomohou.

I v zimě je dobré pečovat o vaše okna. Pokud ale mrzne, sněží a venku je zima, pak jsou podmínky výrazně ztížené. I přesto stále máte několik možností, jak to udělat. Důležité ale je vybrat správnou dobu.

Kdy začít s mytím oken?

Rozhodně nezačínejte s čištěním oken, když venku mrzne. S tím by vám totiž nepomohl ani kvalitní čistič oken Karcher. Dbejte na to, aby venku byly teploty nad bodem mrazu. Dobré je umýt okna i v době, kdy je zataženo. Určitě sami víte, že pokud na okno dotírá slunce, nemá to na něj blahodárný vliv. Zejména při jeho umývání, protože na něm zbytečně zůstávají šmouhy.

Pro jednodušší čištění si pořiďte vysavač na okna Karcher. Dobrou volbou je také leštící útěrka. Nezapomínejte ale na to, že je dobré ji během mytí několikrát vyměnit. Použijte vlažnou vodu, nikoliv horkou. Tu obohaťte o saponát (vyberte si například kvalitní čistič oken Karcher). Tato směs zbaví okna veškerých nečistot a mastnoty. Při dodržení výše zmiňovaných podmínek se navíc nemusíte bát, že by vznikly šmouhy.

Jak na čištění oken?

Čištění začněte z vnější strany. Ne úplně dokonale vyždímaným hadrem očistěte rámy. Po vymáchání se pusťte na samotnou skleněnou tabuli. Druhou připravenou útěrkou ji omyjte, dokud nebude dokonale čistá. Nápomocná může být i dočišťovací rukavice nebo útěrka z mikrovlákna. U nich si ale dávejte pozor. Může totiž dojít k nenávratnému poškození skla.

Jestliže jsou okna velmi silně zašpiněná, pak je před vyleštěním umyjte dvakrát za sebou. Leštící přípravek na sklo s přídavkem alkoholu pak zajistí, že bude skleněná tabule dokonale čistá a průhledná. Nezapomeňte ani na otvírací mechanismus, který si taktéž zaslouží vaši péči. To samé platí o drážkách oken, kde se často usazují nečistoty a vlhkost. V případě, že byste tuto část přehlíželi, může dojít až ke vzniku plísně.