Stavební firmy a developeři, zkrátka všichni podnikatelé se zajímají především o zisk. Někteří ale jdou až tak daleko, že koncového zákazníka ošidí.

Schodiště může dobře sloužit, ale také skvěle vypadat. Skleněná zábradlí a některá schodiště na míru ale mívají svá úskalí. V následujících řádcích vám ukážeme, jaká.

Přestavba, která se prodražila

Co dodavatel, to jiná kvalita. Na trhu naleznete kvalitní pracovníky a firmy, které vám vámi požadované schodiště zpracují s maximální pečlivostí. Najdete ale i takové, kteří svoji práci šidí. Poměrně čerstvé zkušenosti mají i někteří lidé z panelových domů. Tam totiž v posledních letech vznikla schodiště krásná na pohled, ovšem takřka nepoužitelná v praxi.

Jejich problém netkví v kvalitě materiálu, ale v práci. Se svou zkušeností se pochlubila například paní Sylvie, která je zároveň správkyní celého bytového družstva. Do panelového domu si loni nechali nainstalovat zbrusu nové zábradlí a opravit schodiště. Jenže tato úprava bohužel nedopadla podle představ. Na jaké problémy při prohlídce narazili?

Šok při první kontrole

První šok přišel při kontrole nerezového zábradlí. To totiž bylo umístěno příliš daleko od schodů. Dalším problémem byla i černá dlažba. Na první pohled krásná a elegantní, při bližším prozkoumání nesplňovala předpisy. Nejenže neměla vyznačené nástupní a vstupní stupně, ale ramena nebyla stejně velká. A to je velice nepříjemný problém.

Aby se i vám něco podobného při stavbě nebo rekonstrukci domu nestalo, dávejte si pozor na dodavatele služeb. Někteří developeři rádi práci ošidí, aby co nejvíce ušetřili a bydlení prodali s co největším profitem. V některých případech nepomohou ani kladné recenze, které si některé firmy nechávají napsat dokonce na objednávku. Jediným způsobem, jak poznat, jestli jde o kvalitní dodavatele, je tedy především pocit z osobního setkání. Dejte na svoji intuici a uvidíte, že v budoucnu uděláte mnohem méně chyb.