Nové materiály a výrobní technologie začaly pomalu vytlačovat dřevěný nábytek z tuzemských domácností. Je to obrovská škoda, protože dřevo má oproti plastu nebo železu řadu nesporných výhod. Dřevo je totiž ekologičtější a dá se mnohem lépe opracovávat. Tím pádem z něj šikovný truhlář vytvoří nejenom pohodlné křeslo nebo jídelní stůl, ale i vestavěné skříně či kuchyňskou linku.

Nábytek ze dřeva se hodí absolutně všude

Patříte k milovníkům estetického vnímání a lpíte na maximálním detailu? Pak se přesně ve vaší domácnosti musí nacházet dřevěný nábytek. Moderní truhláři dokážou ze dřeva vytvořit nádherné kousky nábytku s čistými liniemi, což v minulosti nebylo možné.

Dříve se dřevěný nábytek vyznačoval bohatým zdobením, které se příliš nehodilo do jednoduchých a funkčně zařízených domácností. Pro zakoupení nábytku ze dřeva hovoří i jeho zdravotní nezávadnost, protože dřevo je přeci přírodním materiálem. V procesu výroby není ošetřeno žádnými škodlivými látkami, takže se hodí i pro rodiny s dětmi.

Dřevěný nábytek vydrží několik let

Další obrovskou výhodou nábytku z masivního dřeva je jeho velká odolnost a dlouhá životnost. Truhlářství Praha používá pouze kvalitní a zdravé dřeviny, z nichž dokážou truhláři vykouzlit jak nábytek, tak vestavěné skříně nebo dokonce kuchyňské linky na míru. Kvalitou se dřevěnému nábytku nemůže nic vyrovnat. Dřevo má navíc tu vlastnost, že se dá snadno renovovat, čímž se zásadně prodlouží životnost jakéhokoliv kusu nábytku.

Uplatní se dřevo i v kuchyni?

Moderní výrobní technologie umožňuje truhlářům vyrobit z kvalitního dřeva také kuchyňské linky nebo celé jídelní sestavy v rustikálním stylu. Po tomto nábytku je stále větší poptávka, což dokazuje jeho oblíbenost.

Ještě před započetím výroby si s designéry ujasníte veškeré představy, a to jak s ohledem na celkový design kuchyně, tak na použité materiály. Samozřejmostí je komplexní 3D návrh, v němž přehledně uvidíte, jak bude výsledná kuchyňská linka a dřevěný nábytek vypadat.

Dřevěný nábytek má před sebou zářnou budoucnost. Jeho zdravotní nezávadnost, estetičnost a ekologická nenáročnost jsou pouze jedny z mnoha důvodů, proč se objevuje ve stále větším množství domácností.