Renovace dřevěné podlahy
Renovace dřevěné podlahy

Při renovaci nebo stavbě domu je také vlmi důležitá pokládka podlahy. Jakou zvolit je jen na majiteli domu, ale jistě si každý vybere ze široké nabídky na trhu. Může to být například laminátová podlaha, korková, dřevěná masivní, vinylová nebo může jít o dlažbu. Všechny ale mají něco společného, jsou to nejzatíženější části domu a je proto důležité tomuto faktoru přidat důležitost.

Vinylové podlahy

Vinylová podlaha vydrží napětí každodenního života a uchová si svůj krásný vzhled i po další roky. S vysoce kvalitními vinylovými podlahami si každý člověk v bytě může užívat měkký a luxusní pocit a zároveň bude moct využívat výhod snadné údržby. Struktura a technologie výroby vinylových podlah představují vlastně vícevrstvý materiál, jehož hlavními složkami jsou polyvinylchlorid a minerální, nejčastěji křemenné přísady. Složení vinylových podlah zahrnuje také stabilizátory, plniva, pryskyřice a změkčovadla. Tyto komponenty jsou lisovány za tepla do nového materiálu s vícevrstvou strukturou.

Jaké výhody mají vinylové podlahy

Mezi největší výhody vinylových podlah patří zejména odolnost vůči vlhkosti a vodě. Jako další výhody lze zmínit pevnost a snadnou údržbu. Na trhu se člověk může setkat se širokou nabídkou nejrůznějších barev a vzorů, vinyl může mít také dokonalou podobu dřeva, přírodního kamene nebo korku. Vhodné jsou tyto podlahy zejména do koupelen a kuchyní, protože tady je více než kde jinde možnost vlhkého prostředí. A tady je odolnost vinylových podlah na místě. Mají také výborné tepelně izolační vlatnosti a jsou vhodné také do dětského pokoje. Ovšem jejich pokládka je možná také ve školách a na úřadech nebo v jiných veřejných objektech.

Parkety

Dokonalost parketových podlah spočívá především v tom, že jde o ekologický a pevný materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Parkety se liší v geometrických rozměrech, druhu dřeva a typech řezu. Předpokladem pro získání hladké a rovnoměrné podlahové krytiny, která mírně reaguje na změny teplotních a vlhkostních podmínek, je výroba parketových prken s potřebnými parametry drážky. Parketová prkna se obvykle prodávají bez povrchové úpravy. Teprve poté, co jsou položeny na místě, jsou broušeny, lakovány a podlaha získá svůj konečný vzhled.

Dřevo je dokonalý ekologický materiál

Masivní dřevěné parketové podlahy jsou z ekologicky obnovitelného materiálu. Navíc je to materiál, který má dokonalou strukturu, kterou jen tak nic nenahradí. Je příjemné na dotyk a krásně voní. Je třeba také poznamenat, že dřevěné podlahy lze podle potřeby renovovat, mnohdy i dvakrát.

Kde jsou vhodné parketové podlahy položit

Určitě je možné parkety pokládat v obývacích částech domu a to ideálně na beton, ale také nic se nezkazí ani v dětském pokoji. V minulosti byly také parkety součástí sportovních hal a tělocvičen. Dnes jsou také k dispozici, ale vystřídaly je nové druhy podlah.