Žádný domácí kutil ani řemeslník se neobejde bez celé řady nářadí a součástek. Někomu postačí jen několik drobností, někdo disponuje poměrně širokou výbavou. V každém případě je potřeba mít vše řádně urovnáno a utříděno. Pro ukládání nářadí jsou vhodné především úložné systémy a pojízdné boxy na nářadí. Pokud patříte k řemeslníkům, kteří své nářadí potřebují přenášet, pak jsou pro vás ideálním pomocníkem úložné boxy.

Úložné systémy

Tento způsob ukládání je velmi flexibilní. Lze jej, podle aktuální potřeby obměňovat. Systém je navržen tak, aby jej bylo možno umístit do jakéhokoli prostoru a skladovat v něm jakékoli předměty.

Boxy na nářadí

Nabízejí mnohostranné využití a to díky tomu že v nabídce naleznete různé velikosti a různé typy provedení.

Některé boxy na nářadí jsou opatřeny kolečky, která umožňují snadnější manipulaci. Velkou výhodou jsou specifické moduly, které jsou určeny pro konkrétní druhy nářadí. Moduly jsou vyjímací.

Pokud máte box pro domácí využití, postačí pouze jednodušší plastové provedení. Potřebujete – li box do řemeslné dílny, lepší volbou budou boxy robustnější, které se vyrábějí z pevnějších druhů materiálů. Ty snesou větší zátěž a nedojde k jejich poškození.

Úložné boxy

V nabídce naleznete úložné boxy přenosné, které nabízejí velmi snadné přenášení nářadí. Jsou opatřené praktickým víkem, které brání pronikání prachu. Boxy se liší nejen tvarem, ale i způsobem zavírání. Víko může být oddělitelné nebo na pantech.

Pokud si pořizujete boxy větších rozměrů a budete je potřebovat občas přemísťovat, volte raději takové modely, které mají kolečka usnadňující posouvání boxu.