Máte rádi dekorace do interiéru? Každý interiér potřebuje drobné doplňky, se kterými získá to pravé kouzlo. Pro někoho to jsou vázy, rodinné fotografie, suvenýry z cestování nebo třeba sošky a talismany. Obzvláště krásnou dekorací jsou i solné lampy. Mají magický vzhled a tvořeny jsou čistě přírodní himalájskou solí. Pro mnoho lidí je to jen dekorace, ale ve skutečnosti mají solné lampy i vliv na naše zdraví.

Lepší ovzduší v interiéru

Solné svícny a lampy dokáží pomoci s ionizací vzduchu. Zdravý vzduch obsahuje dostatek záporně nabitých iontů, takový vzduch se nachází v přírodě a kolem vody. Ovšem v blízkosti lidských obydlí jeho množství klesá, může za to zejména malé množství vegetace a také velké množství elektřiny, respektive přístrojů a spotřebičů, které ji využívají. Ty vytvářejí magnetické pole, které vzduch kladně ionizuje. Kladně nabitý vzduch je však škodlivý, obzvláště pro astmatiky. Solné lampy obsahují solné krystaly, ty uvolňují do ovzduší záporně nabité chloridové ionty. Obzvláště při zahřátí se zvyšuje odpařování vzdušné vlhkosti, kterou na sebe sůl váže a tímto procesem dochází k uvolňování záporně nabitých iontů do vzduchu.

Dekorace s himalájské soli

Dekorace z himalájské soli vypadají úchvatně, obzvláště působivé jsou solné lampy přírodní, které připomínají kus surového kamene a po rozsvícení vydávají příjemné tlumené světlo, u kterého se krásně relaxuje. Hodí se do každé místnosti, vytvoří vám i příjemně romantickou atmosféru, tedy obzvláště solné svícny. V každém interiéru se stanou solné lampy krásnou ozdobou, moderním i ve starším, pokud doma ještě solnou lampu nemáte, můžete navštívit specializovaný eshop magieprirody.cz, kde si můžete vybrat některou z mnoha krásných lamp a svícnů z himalájské soli.