Patrně nejvyužívanějším kusem nábytku v každé domácnosti je sedací souprava. Obvykle bývá dominantním místem v obývacím pokoji. To však neznamená, že sedací soupravy se neuplatní jinde.

Jsou jimi vybaveny například hotelové recepce, čekárny luxusnějších ordinací či advokátních kanceláří, stejně tak větší pracovny a jiné interiéry. Účelem sedacích souprav je především poskytnout maximální pohodlí. V čekárnách zpříjemnit čekací dobu, v kancelářích poskytnout pohodlí například při obchodním jednání a v domácnostech zejména umožnit členům rodiny pohodlné posezení.

Domácí prostředí

Sedací souprava v obývacím pokoji je dnes naprostou samozřejmostí. Slouží při sledování televizních programů, při poslechu relaxační hudby, stejně tak k posezení s přáteli u kávy, vína nebo něčeho dobrého na zub. Sedací soupravy jsou prostě nezbytným kusem nábytku, který do moderní domácnosti nepochybně patří.

Každý má pochopitelně jiné představy, požadavky i vkus. Podle toho si také vybírá sedací soupravu do svého bytu. Především by se ovšem měl každý při výběru zaměřit na účel, ke kterému bude sedací soupravu využívat.

Typy sedacích souprav

Hlavním účelem každé sedací soupravy je samozřejmě pohodlné sezení. Ovšem například v malém bytě se uplatní sedací souprava rozkládací, která může nahradit i manželské postele, nebo posloužit k občasnému přespání návštěv. Dalším účelem může být uskladnění sezónního oblečení, ložního prádla, sportovních potřeb či čehokoliv jiného. K tomu jsou určeny sedací soupravy s úložným prostorem. Dalším parametrem je materiál, ze kterého jsou sedací soupravy vyrobeny. Nejčastějším materiálem je čalounění nebo kůže. Výrobci dnes používají velice odolnou umělou koženku. Vybrat si lze také různé tvary, ať už klasickou rovnou sedačku, rohovou či do oblouku. Klasická je vhodná do běžného bytu, naopak rohová sedací souprava může efektivně vyplnit kout velkého obýváku.

Kde nakupovat

Velký výběr nabízí Inspirater.cz, který disponuje nábytkem všeho druhu, ale jeho doménou jsou sedací soupravy. Nabízí klasické i rohové, rozkládací či s úložným prostorem, čalouněné i kožené.