Pokud hledáte náměty a inspiraci pro co nejlepší zařízení svého domu či bytu, je pro vás ideálním vodítkem magazín o bydlení. Najdete v něm spoustu rad, odpovědí na četné dotazy a především inspiraci, která vám pomůže při výběru vybavení bytu.

Ovšem moderní, příjemné a pohodlné bydlení netvoří pouze interiér, ale například i zahrada. Tu může nahradit i větší balkon či terasa, kterou můžete proměnit v zelenou oázu klidu a relaxace.

Biokrby

Přestože se většina lidí snaží svůj byt zařídit co nejmoderněji, touží například i o pohledu do plápolajícího ohně v krbu. Rovnocennou náhradou jsou tradičních krbů jsou krby na biolíh. Jednou z jejich výhod oproti klasickým krbům je využití paliva – bioetanolu, který je šetrný k životnímu prostředí. Jedná se o chemickou látku neobsahující škodlivé nečistoty a spalováním se tvoří pouze vodní pára a oxid uhličitý. Decoro.cz nabízí několik typů biokrbů, pro jejichž instalaci není nutné žádné povolení. Instalace je snadná, nemusíte vrtat žádné otvory, ani instalovat digestoř nebo dokonce stavět komín. Biokrby mají nízkou hmotnost a mohou se přesouvat z místa na místo.

Dekorace v bytě

Útulnost a osobitou atmosféru interiéru dodávají různé dekorace. Patří k nim především obrazy, které však vyžadují cit pro motiv, umístění na stěně i kontext s celkovou atmosférou pokoje. Do moderních bytu se hodí moderní obrazy tištěné na plátně – ideálně fotografie. Naopak starší byt si zaslouží krásnou malbu v originálních patinovaných rámech. Důležité je umístění obrazu, který by měl být ve středu místnosti a ve výšce očí. Pokud je obrazů více, měly by horní okraje být v jedné rovině.

Balkóny, terasy a zahrady

I malý balkon v panelovém domě lze proměnit v útulné a pohodlné místo, a ne jej využívat jen k věšení prádla. Kromě pěstování květin a bylin můžete z tohoto prostoru učinit relaxační zónu pomocí netradičního posezení, koberečků, polštářků či jiných dekorací.

Kdo má k dispozici větší terasu či dokonce zahradu, může pro něj být decoro.cz studnicí nápadů a inspirací, jak tato místa netradičně proměnit. Můžete si vybrat mezi nejrůznějšími styly, jako je například venkovský, japonský, indický, nebo si zařídit terasu či pergolu ve stylu rustikální vinice. Originálním nápadem pro terasu je například houpací síť k relaxaci i ke spaní.

Nebojte se proměnit své bydlení v kouzelné místo, které vám bude každá návštěva závidět.