Pro naše potomky chceme vždy to nejlepší – nejlepší hračky, vzdělání nebo zázemí. Dětský pokoj, ačkoliv si to mnohdy nepřiznáváme, odbýváme nejvíce. Zaměřujeme se spíše na estetičnost než na funkčnost. Na co si dát při vybavování dětského pokoje pozor?

Našim dětem bychom snesli modré z nebe. Kupujeme jim vysněné hračky, které bohužel však nemusí dítě rozvíjet ideálním způsobem. Jsou sice pěkné na oko, ale jinak pro potomka přínosem nejsou. Připlaťte si raději za kvalitní hračky, které děti nejen zabaví, ale také edukují.

Funkčnost především

V době internetu a sociálních sítí, ač chceme, nebo ne, jsme jimi ovlivněni. Zařízení přesně cílí na naše zájmy a životní situace. Zařizujete-li dětský pokoj, pravděpodobně budete na internetu narážet na všelijaké interiérové designy plné dekorací, dětských obrazů a dětského vybavení. Nenechte se zlákat roztomilostí a pořiďte kvalitní nábytek z masivu, které vydrží celé roky. U malých dětí nezapomínejte opatřit rohy ochrannými prvky.

Vhodné zázemí

Větší děti je nutné rozvíjet v motorice. Prostřednictvím tvoření, ale také malování a psaní. Již od útlého věku veďte děti ke správnému držení a sedu u stolu. Žádné malování v leže či na podlaze. Pořiďte psací stůl, klidně „dospělácké“ velikosti, ke krému dokoupíte tzv. rostoucí židli. Jedná se o speciální židli, kterou nastavujete dle velikosti vašeho dítěte.

Roste s dítětem, a tak mu za celé dětství stačí jen jedna. Stůl by měl obsahovat dostatečné množství zásuvek a šuplíků na všechny papíry, pastelky, knížky nebo sešity. Stůl doplňte vhodným osvětlením.

Podpora samostatnosti

Ať už zařizujete pokojíček pro školáka nebo dítě navštěvující školku, tak byste měli myslet nad samostatností dítěte. Uzpůsobte pokoj dítěti tak, aby si vše dokázalo obstarat samo. Když si dítě samo obstará, co chce – oblečení, hračky a tak dále, učíte ho samostatnosti a sobě šetříte čas i energii.

Nezapomínejte, že bezpečnost především. Dětský pokoj by měl působit nejen útulně, ale také prakticky a bezpečně. Říká se, že tato místnost by měla být nejbezpečnější v domě.

Zdroj foto: www.freepik.com