Máte rodinný domek se zahradou, která ovšem zeje prázdnotou? Při pohledu z okna vidíte pouze zelený trávník? Chtěli byste lépe využít zahradu? Je snadné to změnit. Podívejme se na pár kroků, které zaručeně vaši zahradu změní k nepoznání.

Každý, kdo vlastní zahradu, mi dá jistě za pravdu, že je potřeba se o ní neustále starat. Není to pouze o hraní si na ní, odpočívání na zahradě a využívání ji. Bez potřebné péče by vám rychle přerostla přes hlavu. Zahrada tvořena pouze trávníkem, který mnohdy není ani krásně zelený, působí smutně a zanedbaně. Nekažte si celkový dojem domova nevzhlednou zahradou. Věnujte jí svůj čas!

Zahradní domek

Ač se zahradě věnujete více či méně, každá zahrada potřebuje alespoň nějakou péči. Se starostlivostí se pojí i pomůcky jakou jsou nůžky, sekačka a další zahradní nářadí. Nezahlcujte si s nimi garáž či dům. Není vhodné, aby se jen tak válely v rohu zahrady. Vhodným a designovým řešením je zahradní domek. Nepořádek na zahradě vás již nemusí trápit.

Relaxace je základ

Jen si to představte – léto, odpočinek na zahradě, grilování, osvěžení v bazén. No nezní to lákavě? Posezení na zahradě s bazénem je větší investice, ale dojem a využití stojí za to! Během této změny se z vaší zahrady stane oáza klidu a odpočinku. Veškerý stres bude pryč. Nemusíte vše zařídit najednou, postupujte po malých krůčcích. Začněte například pohodlným dřevěným kvalitním zahradním nábytkem, který bude tvořit základ vašeho venkovního zázemí.

Ovoce a zelenina

Jestliže rozloha vaší zahrady je dostatečná, využijte její část i prakticky. Nemusí vždy sloužit pouze k odpočinku a relaxaci. Vytyčte si část, kterou využijete „ornou“ půdu. Na zahrádce si vysaďte zeleninu nebo ovoce. Při dostatku místa na svou zahradu zakomponujte také ovocné stromy. Nejenže si celé léto budete užívat výtečné domácí ovoce, které se kupovanému nevyrovná, ale strom také poskytne stín a domov pro ptáky a hmyz.

Zahrada je skvělý prostředek ke trávení času se svou rodinou – rodinné koupačky v bazénu, rodinné grilování. Krásně upravená zahrada je jen další bonus, který doplní celý dojem domova.

Zdroj foto: www.freepik.com