Snad jenom málokdo by nechtěl mít u domu onen nádherný kobereček z trávníku, který mu bude závidět každý soused. Dokonalý rovný trávník nádherné barvy, které je sečený na milimetr přesně podle požadavků.

To všechno zní krásně, ale než se k takovému trávníku dopracujeme, tak to většinou znamená nemalou porci práce. Speciálně v případě, kdy se teprve dostáváme k základům trávníku jako takového. To ale půjde jen opravdu těžko, aniž byste využili těžkou techniku.

Práce se skrývkou je velice náročná

To nejdůležitější je, aby nejdříve před zavedením nového trávníku šla pryč celá původní vrstva. Je to kvůli tomu, že ta je už plná plevele a trav, které by úplně nové semeno dusili. Navíc je potřeba myslet i na ten důležitý fakt, že chceme od nového trávníku dokonalou rovinu. Nejlepší možností je půjčovna rypadel a mini rypadel. Ta jsou vybavená jednoduchým hrablem na předku bagru, díky čemuž můžete jednoduše hrnout a strhávat původní zeminu. Tu následně nemusíte nutně likvidovat, může se použít na pozemku znovu.

Obtížná práce s velkým množstvím zeminy

Tím se vám ale udělá spousta zeminy, kterou bude potřeba adekvátně zpracovat. U většiny novostaveb je navíc někde na pozemku nemalá hromada skrývky, která pochází od budování domu jako takového. Ta je ideální zeminou, kterou můžete použít na vrchní vrstvu trávníku. Ideální možnost vám při větším pozemku nabízí půjčovna nakladačů, protože na větší rozloze počítejte s tím, že budete manipulovat opravdu s desítkami tun obtížného materiálu. A ten je potřeba rozvážet na nemalé vzdálenosti.

Finální srovnání terénu

Předtím, než budete dávat samotná semínka, se vyplatí nejdříve dokonale srovnat celý pozemek. Tady máte dvě možnosti. Jednou z nich je válec, který se sice postará o parádní rovinu, ale může svými kraji tvořit nepříjemné rýhy. Další možností je půjčovna vibrační desky, která je náročnější na používání a práce s ní určitě zabere i více času. Finálním výsledkem ale bude dokonale rovná a uhlazená půda, která je připravená na zasetí úplně nového trávníku!