Máte rozvíjející se firmu a vaše současná dodávka či auto vám již nestačí? Je třeba poohlédnout se po „něčem větším“. Ale kde si takové auto vybrat? Koupit nové nebo ojeté? Musíte brát také zřetel na to, k čemu vám bude dané auto sloužit – či jen pro občasné jízdy nebo pro každodenní cestování.

Podle toho vybírejte stáří automobilů. Nejčastější forma nákupu pracovních dodávek bývá z autobazarů. Vyberte si tedy ten správný bazar nákladních aut a „nové“ auto máte již na dosah ruky.

Jaké auto byste si přáli?

Nákladní vozy do i nad 7,5 tuny

Bazar vám nabízí pestrou škálu, ze které můžete vybírat. Můžete si vybrat vozy užitkové či nákladní všech druhů značek. Pokud potřebujete návěsy nebo přívěsy variabilní hmotnosti, neváhejte si vybrat z bazaru. Nejčastěji poptávaným typem nákladního vozidla jsou takzvané tahače. Ty jsou určeny k tahání návěsů a dělí se podle výšky točnice, na kterou je závěs zapojen. Dále tahače lišíme dle počtu náprav. U nás je nejčastějším typem tahače ten dvouosý, nicméně v USA není problém potkat tahače i tříosé.

Prodej přívěsů

V bazaru si samozřejmě můžete prohlédnout i nákladní přívěsy různých značek. Pod slovem „přívěs“ se skrývá nemotorové vozidlo, jež je taženo jiným vozidlem. Přívěs a návěs se liší v přenosu hmotnosti na vozidlo, které ho právě táhne. Právě u přívěsu je přenášená hmotnost pouze malá a její skříně jsou dostupné ve dvou provedeních – a to v typu „chlaďák či mrazák“ anebo jako průchozí soupravy.

Vybrali jste si auto, ale nemáte na něj dostatek financí?

Samozřejmostí je nabídka leasingu, který vám pomůže, pokud nemáte na vaše vysněné auto najednou dostatek prostředků. Vždyť auto si na sebe vydělá a tím vám dokáže leasing splácet – tak již na nic nečekejte a rozjeďte své podnikání naplno s novým reprezentativním autem.