Hledání práce je proces, který není příjemný asi nikomu. Vytvoříte si svůj životopis, popíšete se v pár bodech, posíláte průvodní a motivační dopisy, ve kterých vyzdvihujete své kladné vlastnosti a vlastně budoucímu zaměstnavateli popisujete, proč by vás měl zaměstnat. Následně absolvujete pohovory a pak, pak to stejně nevyjde. Když se něco takového stane několikrát za sebou, není to nic moc příjemného. Může to mít vliv na vaše sebevědomí, začínáte o sobě pochybovat a dostáváte se do začarovaného kruhu, který degraduje vaše kariérní nadšení a přesvědčení, že si zasloužíte dobrou práci. Vy si ji zasloužíte!

Porozhlédněte se po českém trhu

Máte určitě zmapované všechny možnosti ve vašem bydlišti, rozhodili jste sítě mezi své blízké a kamarády. To však nestačí, musíte se aktivně na hledání zaměstnání podílet. Existuje spousta job portálů, kde práci inzerují jednotlivci i firmy, takže je možnost si zde najít práci takřka po celé republice. Díky filtrování neztrácíte čas a vyhledáte si nabídky práce ve svém okolí a především v oboru, ve kterém pracujete. Je dobré je pravidelně sledovat, nastavit si na ně například maily, které vám s nabídkami budou chodit. Jedna z možností je také sledovat různé skupiny na sociálních sítích, kde se také nabídky objevují. Vyzkoušet také můžete zahraniční nabídky, konkrétně třeba pod Oferty pracy najdete pracovní nabídky v nedalekém Polsku.

Porozhlédněte se po zahraničním trhu

Práce za hranicemi může být jedna z možností, jak si najít vysněné zaměstnání a třeba se i přestěhovat nebo žít střídavě ve dvou zemích. Mnoho pracovních pozic dnes nabízí částečně nebo úplné home office, tedy práci z domu, takže už není nezbytně nutné se kvůli práci stěhovat. Praca za granicą nabízí široké možnosti, ze kterých si vybere každý, kdo chce vyzkoušet nové možnosti a pracovat například v Polsku.