Současné technologie regulace vody a vytápění v domácnostech nabízejí možnosti, které jsme si do nedávna ještě ani zdaleka neuměli představit. Opravdu precizní vyvážení směšování vody v jednotlivých okruzích, skvělá adaptabilita teploty nebo bezpečnostní prvky v rámci řízení teploty vody.

To všechno jsou moderní, kvalitní předpoklady dobře udělané domácí vodoinstalace. Za všemi těmito funkcemi ale stojí především souhrn kvalitních komponent, které v rámci celého okruhu dokonale plní svoje konkrétní funkce. A ty nejdůležitější z nich si představíme právě dnes.

Základem je kvalitní regulace teplot

Pokud si přejete mít opravdu dokonalé podmínky, tak se neobejdete bez komponentů řídících přesnou regulaci teplot. Oproti starším technologiím jsou moderní komponenty v několika ohledech mnohem dokonalejší. Už jen samotná citlivost regulace je mnohem vyšší. Díky tomu mohou bez jakýchkoliv potíží směšovací ventily regulovat teplotu v domácnosti s přesností na desetiny stupně Celsia. Počítá se s tím, že v jiné části systému jsou pak senzory, které rychle informují o změnách teploty.

S tím je zároveň spojený i ten fakt, že moderní směšovací technologie dokáží inteligentně řídit směšování studené a horké vody na základě daných kritérií. Samozřejmostí jsou časová kritéria, díky nimž můžete nastavit vytápění například podle toho kdy jste doma, nebo jej mířit do chladnějších nočních podmínek. Za zmínku ale rozhodně stojí také termostatický směšovací ventil, který dokáže reagovat na limitace teploty vody. Ideální technologií může být především pro domácnosti s dětmi. Díky dobře nastavenému termostatickému ventilu totiž můžete zamezit tomu, aby řád opouštěla voda hrozící opařením.

Ekvitermní regulační technologie

Vše, co si v článku popisujeme, může opravdu tak dobře fungovat právě díky zmíněným čidlům. Přesně tato čidla jsou součástí práce ekvitermní regulace, která je tak potřebnou součástí takového systému. Velice jednoduše řešeno, dokáže ekvitermní regulace rychle reagovat na změny teplot v místnostech. To znamená, že je mnohem rychlejší odezva o změnách podmínek a zabrání tak výkyvům teplot, které můžeme pociťovat jako občasné přetápění nebo podchlazení místností.