Když je dům či byt připravený k zařizování, je to vždy takové malé dobrodružství nalézt tu pravou atmosféru a vtisknout pokoji jeho novou identitu. Ze všeho nejdřív byste si měli představit, jak by asi měla místnost vypadat a fungovat, podle toho potom doladíte vybavení do vybraného stylu. Začít byste měli osvětlením, které vytváří celkovou atmosféru prostoru.

Vyberte si svítidla

Výběr záleží především na tom, jak budete chtít prostor využívat, je rozdíl, jestli osvětlujeme obývací pokoj, ložnici nebo pracovnu. Při volbě osvětlení je důležité také množství přirozeného světla, které se v místnosti nachází. Zohlednit je třeba i orientaci místnosti a její velikost. Vždy je dobré do prostoru umístit několik světelných zdrojů, jeden by měl být hlavní, nejčastěji umístěný na stropě či pod stropem, a další doplňkové potom na stěnách, klidně opět na stropě, na zemi, nebo kdekoli je vám to příjemné.

Světlo z jednoho místa místnost neozáří celou rovnoměrně a není pro oči příjemné, mnohem přirozenější je, pokud přichází světlo z více směrů. Proto se v obývacím pokoji bude skvěle vyjímat nejen lustr pod stropem, ale také nástěnná svítidla, zabudované bodovky či stojací lampa u vašeho oblíbeného křesla. V ložnici určitě nesmíte zapomenout na stolní lampy, skvěle vypadají také LED pásky na stěně či kolem stropu, které můžete snadno regulovat dálkovým ovladačem a přizpůsobit si tak barvu i intenzitu světla momentálním potřebám.

Kde vám poradí

Vybírejte kvalitní svítidla a úsporné světelné zdroje, které vašemu interiéru dodají příjemnou hřejivou atmosféru. Vyberte si svítidla on-line, nebo navštivte světelné studio Aulix v Dolních Břežanech, kde naleznete široký sortiment svítidel přímo vystavených, abyste si je mohli prohlédnout na vlastní oči. Neopakujte zbytečně chyby, kterých se při osvětlování dopouští spousta investorů, nechte si poradit od odborníků, navštivte Aulix a vyberte si dobře.