Toužíte-li po vlastním rodinném domku, ale nemáte k dispozici potřebnou hotovost na jeho koupi nebo stavbu, můžete si přesto svůj sen splnit. A nepotřebujete k tomu ani hypotéku. Zejména pro mladé lidi se podmínky pro poskytování hypotečních úvěrů zpřísnily. Pokud rovněž patříte mezi odmítnuté klienty, kterým banka odmítla poskytnout hypotéku, můžete využít alternativy, kterou nabízí služba Coolnajem.cz. Na rozdíl od nájemního bydlení, ve kterém platíte nájemné, ale byt či dům nebude nikdy váš, budete díky alternativě Coolnajem.cz také platit nájemné, ale byt nebo dům bude již od okamžiku nastěhování vaším vlastnictvím.

Jak je to možné?

Jedná se o jednoduchý způsob, kdy zájemce o Coolnajem.cz si na webových stránkách této služby najde sekci Nabídka nemovitostí, ve které je pestrá nabídka nemovitostí. Jsou tu nejrůznější reality z celé České republiky. Z tohoto seznamu si vyberete tu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Dohodnete-li se na všech podmínkách, můžete se po podpisu smlouvy ihned nastěhovat. Budete bydlet, nemovitost přejde do vašeho vlastnictví a kupní cenu budete splácet formou nájemného v měsíčních splátkách.

Jak musíte postupovat?

Jakmile si ze seznamu realit vyberete dům či byt, který vám bude po všech stránkách vyhovovat, zašlete svou poptávku prostřednictvím kontaktního formuláře, který najdete na webu Coolnajem.cz. Pracovníci této služby se vám co možná nejdříve ozvou, zodpoví vaše případné dotazy a poté vám předloží přesnou kalkulaci. Pokud ji odsouhlasíte, uhradíte rezervační poplatek ve výši 10% z ceny nemovitosti. Poplatek zahrnuje pojištění nemovitosti, její odhad, daň z nabytí nemovitosti a veškeré právní úkony. Poté podepíšete standardní nájemní smlouvu a smlouvu o smlouvě budoucí kupní, a to na 5-20 let podle vlastního uvážení.

Jaké jsou další výhody Cool nájmu?

Oproti jiným poskytovatelům půjček nebo hypotečním bankám, nemusíte u Cool nájmu prokazovat své příjmy. Nikoho nebude ani zajímat, jestli máte záznam v registrech dlužníků, či zda je proti vám vedena exekuce. Další výhodou je, že se nemusíte starat o vyřizování na úřadech a své vysněné bydlení získáte během několika minut. Navíc vám Coolnajem.cz bude garantovat neměnnou výši splátek po celou dobu splácení. Po dobu 5 až 20 let, kterou si sami určíte, se Coolnajem.cz bude starat o údržbu vaší nemovitosti, aby po dobu splácení neztrácela svou hodnotu.