Internet je služba, kterou nabízí celá řada poskytovatelů a využívá ji stále více lidí i firem pro soukromé i pracovní účely. Je to jedna z možností, jak rozšířit a zefektivnit výuku ve školách. Měření rychlosti internetu nabízí portál pripojto.cz.

Jak tedy na výše zmiňovaném portálu zjistíte správnou rychlost internetu? Na stránce pripojto.cz postačí kliknout na tlačítko Spustit měření a za chvíli se vám objeví kýžený výsledek. Pokud chcete, aby měření odpovídal skutečnosti, je vhodné během něj nepoužívat internet, tedy zavřít všechny webové stránky, samozřejmě krom pripojto. Rychlost by tak nemusela být úplně přesná.

Co vlastně udává rychlost internetu? Jedná se o objem informací, které jsou přeneseny za časovou jednotku. To udává číselná hodnota v jednotkách mb/s. Čím je číslo vyšší, tím rychlejší je internetové připojení. Při měření jistíte nejen rychlost stahování a nahrávání, ale také internetovou odezvu, která je potřebná pro spojení se serverem poskytovatele u nějž máte službu objednanou.

Na našem trhu své služby nabízejí různí poskytovatelé internetu. Pokud tedy nejste spokojeni službami svého operátora, můžete jej velmi snadno vyměnit.

Internet pro domácnost

Kromě společností a podniků jsou velkými uživateli internetu i domácnosti. Jaký internet si tedy vybrat pro domácí používání? Někomu vyhovuje internet v mobilu, jiný dává přednost internetu pevnému.

  • Pořiďte si pro svoji domácnost DSL internet

DSL internet umožňuje nejen využívání běžných služeb, ale i stahování filmů, poslech hudby nebo práci z domova. Výhodou je neomezené kabelové připojení, stabilita signálu, ochrana data.

Postačí modem, který umožní roznos signálu pomocí Wifi po celém bytě či domě.

Data se přenášejí přes telefonické vedení a volit můžete variantu ADSL nebo VDSL, které jsou nejčastěji využívanými možnostmi.