Výměnu či obnovu šatníku vnímáme především v období, kdy se mění jednotlivá roční období. Přichází totiž na řadu sezónní oblečení a většina z nás chce, alespoň částečně, držet krok s módou. Není na tom nic špatného. Některé starší věci již dosloužily a tak potřebují výměnu za nové. Nejvíce tyto změny pocítí především dámský textil. Jak to však udělat, aby byl šatník obnovení a naše peněženka neutrpěla velkou újmu?

Tipy pro vás

Než začnete nakupovat nové kousky, prohlédněte si pořádně svůj šatník a popřemýšlejte nad tím, které kousky již vůbec nenosíte a které potřebují výměnu. Vzhledem k tomu, že dámský šatník většinou obsahuje více kousků, je potřeba si na jeho kontrolu vyčlenit dostatek času. Ponechejte si takové kousky, které se dají mezi sebou libovolně kombinovat. Pokud jsou vaše kousky oblečení sice vyšlé z módy, ale přesto nepoškozené, můžete je darovat na charitu, vyměnit nebo prodat na některém internetovém portálu či je nabídnout do second handu. Vaše oblečení tak nepřijde nazmar a někomu ještě může udělat radost.

  • Pořiďte si basic kousky

Jsou to základní kousky oblečení, které by neměly chybět v šatníku žádné ženy. Vybírejte takové, které jsou v základních barevných variantách a dají se dobře kombinovat nejen mezi sebou, ale i s ostatními kousky vašeho šatníku. Patří mezi ně jednobarevná bavlněná trička, tílka či halenky v pastelových barvách. Kromě toho, že nabízejí celou řadu kombinací, je pořídíte mnohem levněji, než jednu propracovanou halenku, kterou budete nosit jen příležitostně.

Velký výběr nejen dámského oblečení naleznete v e-shopu bavlissimo.

  • Navštivte výprodeje

Mezi nejlepší druhy výprodejů patří ty sezónní. Dá se na nich pořídit levné dámské oblečení, které je neokoukané a obohatí váš šatník o neotřelé a trendy kousky.