Montovaná hala

Montované haly se stávají stále více oblíbenou stavbou, protože mají mnoho výhod, které je třeba více zviditelnit. Je potřeba zvětšit výrobní prostory? Nevíte, jak uskladnit krmivo pro hospodářská zvířata? Na tyto a další otázky je dokonalá odpověď. Jako spolehlivé řešení se nabízejí právě plachtové haly, které splňují všechny požadavky.

Co si tedy pod pojmem montovaná plachtová hala může člověk představit

Jde v podstatě o ocelové konstrukce, které vynikají svou pevností a jsou opláštěny vysoce pevnostní plachtou. Plachta je nehořlavá, izotermická, nepromokavá a velmi stabilní. Mohou mít různou velikost, většinou se jedná o obloukové haly a lze je prakticky využít na cokoliv. Tyto konstrukce musejí být dobře ukotveny. Co se týká montáže takové haly, jde o poměrně náročný postup práce, ale profesionálové si s tím lehce poradí.

Jak probíhá montáž

Nejdříve je nutné ocelovou konstrukci dobře připevnit k základu. Kovové oblouky jsou vyrobené předem na požadovanou velikost zákazníka. Tyto oblouky pro montáž haly jsou vyrobeny buď z kovového ocelového profilu nebo z trubek. Je třeba poznamenat, že nejobtížnější fáze montáže je právě instalace oblouků. Ty mohou být vyrobeny jen z jednoho kusu. Většinou jde ovšem o několik dílů a tady je důležitý výpočet oblouku s přesností. Profesionální odborné firmy mají ale praktické zkušenosti, které využívají právě při stavbě takových hal. Navíc zde naní třeba mít stavební povolení, pokud hala nemá více jak 1000 m2. Ocelová konstrukce je velice stabilní, pevná a kvalitní.

Co se týká podkladu pro takovou halu, může se jednat o travnatou plochu, asfalt nebo štěrk. Není třeba betonový základ. Bude stačit rovný podklad, který se později může upravit.

Výhody montovaných plachtových hal

Každá taková montovaná plachtová hala má jistě své výhody. Zde je třeba upozornit zejména na to, že taková hala je postavena během několika dní, takže není zdlouhavě čekat měsíce na to, než bude jakákoliv jiná stavba postavena. Je to samozřejmě v závislosti na velikosti haly a požadavcích zákazníků. Doba instalace zpravidla nepřesahuje 25 dní. Další výhodou je i to, že pokud má zákazník požadavek na stavbu haly na jiném místě, je i taková možnost. Tak, jak je snadná montáž haly, je snadná i demontáž. Zmínit je třeba také přijatelnou cenu, která jistě potěší každého investora.

Kde je třeba využít plachtové haly

Možností se nabízí mnoho. Montovaná hala může sloužit jako sklad nebo výrobní hala. Každá taková kombinace může mít dokonce spoustu doplňků, jako jsou vrata, okna, elektroinstalace, topení a podobně. Pokud je potřeba ustájení pro hospodářská zvířata, jsou i v tomto případě plachtové haly jako jedna z možností. Stejně tak je možné využít tyto haly jako garáže pro těžkou zemědělskou techniku nebo k uskladnění krmiva. Ovšem využít tyto haly lze také jako zastřešení různých sportovních areálů, tenisových kurtů, jízdáren, bazénů a podobně.