Koupelna je prostorem, kde se člověk věnuje každodenní hygieně a relaxaci po náročném dni. Měla by proto působit příjemně, čistě, ale také prakticky. O koupelnovém nábytku byly popsány již stohy papíru. Ale co ostatní vybavení, a hlavně kosmetika? Víte, co byste si měli pořídit?

Kyselina hyaluronová

V koupelně nesmějí chybět přípravky pro péči o pleť. Jsou to především hydratační a výživné krémy s vitamíny, různá séra na výživu pokožky obličeje i v okolí očí. V kosmetice se využívá například kyselina hyaluronová, která v sobě váže vodu a přispívá k hydrataci kůže. Pro pravidelnou péči o obličej se vyplatí mít k dispozici také micelární vodu a odličovací mléko, kterým odstraníte make-up a nečistoty z pokožky.

Péče o vlasy a pokožku těla

Zatímco dříve se lidé neobešli bez toaletního mýdla, dnes se více používají sprchové gely, které dokážou nejen pokožku zbavit špíny, ale také ji vyživit. Sortiment je dokonce bohatší než u běžných mýdel. Stejně tak to platí pro šampony, které je třeba vybírat s ohledem na typ a kvalitu vlasů. Existují i varianty určené pro muže a děti. Možná máte několik kousků doma v zásobě, které jste dostali jako dárek na Vánoce.

Prostředky na čištění koupelny

Součástí koupelny je nejen kosmetika pro péči o tělo, ale i přípravky, s jejichž pomocí můžete udržovat čistotu v této místnosti. Neobejdete se bez WC gelu a spreje na vodní kámen a rez. Tím prvním vyčistíte toaletu, tím druhým zase zašlé vodovodní baterie.

Na vanu, dlažbu a obklady je vhodné používat čisticí prášek. Zde je ale nutné přihlédnout k materiálu vany, abyste ji příliš hrubým přípravkem nepoškodili. Na vyleštění skel a zrcadel si kupte přípravek na bázi alkoholu.

Který je váš nejoblíbenější čisticí prostředek?

Zdroj foto: www.freepik.com