Nemusí se to zdát, ale spánkem strávíme až třetinu života. To je mnoho času strávené v místnosti, která bývá nejvíce odbývána, co se týče vybavení. Co by rozhodně nemělo v ložnici chybět a jak ji uspořádat?

Vybavení ložnice bývá velice strohé a mnohdy nevhodné. Jak je to možné? Lidé mají pocit, že na ložnici mohou ušetřit. Vybaví si místnost levnou postelí ze švédského obchodu s nábytkem, pořídí nějakou skříň, a to tím to končí.

Postel jako dominanta ložnice

Hlavní kus nábytku v ložnici je logicky postel, které by mělo být věnováno nejvíce pozornosti. Pro vaše zdraví a pro nejkvalitnější spánek do postele opravdu investujte. Když pořídíte postel z masivu, vydrží bez starostí i celý život. Ještě větší pozornost věnujte matraci. Měla by přesně sednout vaší fyziologii a preferencím. Vedle postele si položte koberec. Vstávání po ránu bude příjemnější a měkčí.

Náš tip: Vybírejte si vyšší postel. Bude se vám z lépe vstávat. Vaše budoucí já vám poděkuje.

Odkládací prostor i na drobnosti

Když ležíte v posteli, chcete mít vše potřebné po ruce a nechcete se nikam natahovat. Mít kam odložit knihu, brýle, telefon, hodinky a šperky nebo i sklenici vody. K tomu jsou ideální noční stolky vedle postele. Je důležité se zamyslet, jaké jsou vaše potřeby. Některým vyhovují více zásuvky, některým zase otevřené police. Na noční stolek umístěte stolní lampu. Pomůže vytvořit intimní atmosféru.

Náš tip: Jestliže si nechcete lampičkou zabírat místo na stolku, připevněte si ji k posteli nebo na zeď nad postel.

Šatní skříň

Řeč je o šatní skříni. K využití maximálního prostoru jsou nejlepší vestavěné skříně, které obsahují největší úložný prostor. Uklidíte zde veškeré oblečení. A navíc místnost s velkou šatní skříní působí

Náš tip: Na dveře skříně umístěte velké zrcadlo, které opticky zvětší vaši ložnici.

V ložnici byste se měli cítit pohodlně. Když vás tam bude nějaký element rušit, nebude váš spánek kvalitní. Pohodlnost a komfortnost nadevše.

Zdroj foto: www.freepik.com